З історії України хочуть викинути Сікорського, Корольова і війну – Арестович

Радник української делегації в ТКГ закликав "не бігати від минулого"

З історії України хочуть викинути Сікорського, Корольова і війну – Арестович

Радник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" заявив про необхідність правильного вивчення історії в Україні.

Як зазначив Арестович, "не треба бігати від минулого, тоді не доведеться бігати від сьогоднішнього".

"На жаль, історія - найбільш політизована наука. Якби ми правильно викладали історію, ми б не говорили, що на якусь подію є різні історичні погляди. Ми можемо сказати, що Велика вітчизняна війна - це битва радянської пропаганди. Це словосполучення наслідувало Першу світову війну, яку теж називали Вітчизняною, і війну з Наполеоном, яку теж назвали Вітчизняною. Але будь-яке трактування є ідеологічним, навіть Друга світова війна", - сказав він.

Читайте також: Гордон перестав вживати термін "Велика вітчизняна війна": названо причину

Популярні відео

За словами Арестовича, він хотів би, "щоб наших школярів вчили так, щоб жоден період історії України не був викреслений".

"Сьогодні ми живемо так, що хочемо витіснити імена: хтось хоче викинути Сікорського, хтось Корольова з історії, хтось війну. Щодо війни, яка зараз йде, також багато ідеологічних назв, і потрібно пояснювати, звідки вони з'явилися, кому це вигідно, чому це так назвали. Тоді ми будемо виховувати людину, яка думає", - сказав Арестович.

Читайте також: День пам'яті жертв війни: Дробович розповів, як змінювалося ставлення українців

На запитання, як би він назвав нинішні події на сході України, радник делегації України в ТКГ відповів:

"Це війна Російської Федерації гібридними засобами, не відкрита війна під прапорами".

Раніше громадська діячка Ірина Фаріон в ефірі телеканалу "Україна 24" назвала українську філологію та історію "найпотужнішою політикою", яка впливає на людей "на глибинному рівні".

Джерело Україна 24 Теги