Обстріл британського корабля в Чорному морі: з'явилася реакція МЗС України

Еміне Джапарова закликала країни НАТО переглянути свою політику в Чорному морі

Обстріл британського корабля в Чорному морі: з'явилася реакція МЗС України

Перша заступниця голови МЗС України Еміне Джапарова в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" прокоментувала обстріл британського есмінця росіянами біля берегів Криму.

"На сьогодні є фактом агресивна і провокативна політика Російської Федерації в Чорному і Азовському морях. І це не тільки про обстріл есмінця Defender... Те, що ми бачили в останні роки - в 2017 році берегова охорона РФ під різними приводами зупиняє судна, які йдуть через Керченську протоку до Чорного моря, годинами, а то й кілька діб тримають ті судна. Ми розуміємо, що для комерційних суден це величезні втрати, завдання - руйнувати традиційні економічні маршрути, щоб в українські порти не заходили торговельні кораблі. Далі - це військові навчання. Ми теж бачимо, як під різними приводами Російська Федерація просто перекриває величезні акваторії Чорного моря. І останній припис, який ми бачили - до жовтня під егідою військових навчань перекривається прохід Керченською протокою для іноземних кораблів та військових кораблів - це теж є елементом тестування свого домінування", - зазначила Джапарова.

Читайте також: Росія злякалася Шостого флоту США і просить їх не брати участь в Sea Breeze-2021 - експерт

Популярні відео

За її словам, позиція України, яка була озвучена на всіх рівнях - "країни-члени НАТО мають докорінним чином переглянути свою взаємодію і свою політику в Чорному морі".

"Кораблі НАТО мають постійно бути присутні в Чорному морі як превентивний елемент агресивних дій збоку Російської Федерації", - додала заступниця міністра.

Читайте також: Це історичний конфлікт двох імперій - експерт про обстріл Росією британського есмінця

Нагадаємо, Міністерство оборони РФ заявило, що російський корабель відкрив попереджувальну стрілянину в бік британського есмінця Defender у Чорному морі, який нібито порушив кордон. Також повідомлялося, що бомбардувальник Су-24М виконав попереджувальне бомбометання по курсу британського корабля.

Джерело Україна 24 Теги