COVID-паспорти для Європи: нардеп розповів, що пропонують у ПАРЄ

Юрій Камельчук розповів про дебати на сесії ПАРЄ навколо теми паспортів вакцинації

COVID-паспорти для Європи: нардеп розповів, що пропонують у ПАРЄ

На сесії Парламентської асамблеї Ради Європи однією з ключових тем для обговорення стало запровадження COVID-паспортів для перетину кордонів.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук.

"Були дебати з приводу COVID-паспортів, висловлювались дуже багато спікерів, я теж був одним зі спікерів, який висловлював свою думку спільно з політичною групою Європейської народної партії… COVID-паспорти можуть для когось робити хороші речі, а для когось можуть бути перепоною і можливістю до порушення прав людини, коли йдеться про обмеження пересування чи отримання певних послуг і так далі. Моя колега з Азербайджану також згадувала, що якщо навіть і буде вводитися подібний документ, то він мав бути не постійним, а лише тимчасовим – на час подолання епідемії", - розповів "слуга народу".

Читайте також: Епідемія коронавірусу: лікар розповів, коли Україну накриє нова хвиля

Популярні відео

Камельчук додав, що обговорювалась також можливість, щоб у COVID-паспорти можна було вписувати й інші речі – "непереносимість до певних препаратів чи інші параметри здоров'я, які легко би зчитувалися в будь-якій країні, тобто це був би електронний реєстр".

Коментуючи можливість скасування ПЦР-тестів для перетину кордонів, нардеп зазначив:

"Звичайно, це питання тут теж піднімається, між собою представники різних країн спілкуються. Впевнений, що міністерства закордонних справ різних країн зможуть знайти між собою порозуміння, так як були подібні ситуації раніше протягом останнього року між різними країнами, куди ми потрапляли без жодних сертифікатів, без ПЦР-тестів, просто літали. Потім згодом почали просити ПЦР-тести. Чи буде взагалі відмова від ПЦР-тестів - швидше за все, це залежатиме від рішень уряду конкретної країни".

Читайте також: Чи зможуть українці з щепленням CoronaVac їздити до Європи: лікар дав відповідь

Раніше голова МОЗ Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли в Україні з'являться паспорти вакцинації від коронавірусу.

Дані МОЗ щодо захворюваності на коронавірус в Україні станом на 22 червня:

Джерело Україна 24 Теги