Цвях у труну російської окупації — "слуга народу" про ініціативу в ПАРЄ

Євгенія Кравчук розповіла, які шанси прийняти резолюцію про права кримських татар

Цвях у труну російської окупації — "слуга народу" про ініціативу в ПАРЄ

У ПАРЄ в середу розглянуть резолюцію про права кримських татар в окупованому Криму. Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла про шанси ухвалення цієї резолюції.

"Я думаю, є шанси навіть прийняти поправки, які її роблять ще жорсткішою. Завтра в комітеті в обід буде розгляд поправок. У цій резолюції кожен абзац — це цвях у труну окупації. Настільки жорсткої резолюції, яка стосується Криму і прав людей у ньому, ще в ПАРЄ не було. Звичайно, і до цього ПАРЄ неодноразово закликала Росію припинити окупацію і свавілля, які вони роблять", — сказала вона.

Читайте також: Україна вимагатиме від Росії заплатити за все - юрист вказав на складності

Популярні відео

Кравчук відповіла, що може дати ухвалення такої резолюції в ПАРЄ.

"Тут йдеться про кримських татар, яких переслідують у Криму, тих, кого перемістили на територію РФ у в'язниці. Ми дуже сподіваємося, що ця резолюція може бути використана їхніми адвокатами й у міжнародних судах. Рада Європи — це 47 країн, які підписали однакові зобов'язання поважати права людини, Конвенцію прав людини. Росія зараз фактично основний порушник цієї конвенції. Голосування щодо кримських татар для нас було принциповим. Не можна обміняти сто осіб у в'язниці, які щодня переживають за свої життя, на бізнес і видимість діалогу з Російською Федерацією", — сказала вона.

Раніше російський політик Леонід Гозман розповів, що може підштовхнути Путіна до війни з Україною.

Джерело Україна 24 Теги