Данилюк про нові санкції РНБО: є сумніви з самого першого моменту

На думку Олександра Данилюка, санкції РНБО легко оскаржити в суді

Данилюк про нові санкції РНБО: є сумніви з самого першого моменту

Рішення Ради національної безпеки та оборони про введення санкцій підміняють собою роботу правоохоронних органів, в майбутньому їх можна буде скасувати через суд.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів екссекретар РНБО Олександр Данилюк.

"Ці рішення викликали сумніви з самого першого моменту. Єдині санкції, які я розумію і підтримую, це санкції проти Медведчука. Я сам над ними теж працював, коли був секретарем РНБО. Нарешті, через півтора року, з'явилася політична воля їх запровадити. Решта санкцій мені як колишньому секретарю РНБО незрозумілі, тому що вони просто підміняють роботу правоохоронних органів і судів. Наприклад, зараз введені санкції проти Фукса, відбирають ліцензії. Можливо, це і правильно, але набагато правильніше зробити це через суд, так влаштована державна система", - заявив екссекретар РНБО.

Читайте також: Експрем'єр назвав проблему з санкціями РНБО: буде російський виграш

За словами Данилюка, коли він говорив про це з представниками влади, йому відповіли, що "суди не працюють".

"Ну так почніть реформу судів, ви ж блокуєте цю реформу! А замість цього ви приймаєте рішення, юридично дуже сумнівні, і врешті-решт всі вони будуть оскаржені, з великою ймовірністю держава програє в цих судах. Навіщо тоді створювати цей хаос? Щоп'ятниці (час засідань РНБО - ред.) можна вводити національне свято - день РНБО. Єдина надія у РНБО і влади на те, що українські суди не зовсім незалежні, їм дадуть вказівку затягувати процес. А коли бізнесмен Фукс каже, що це персональна вендета Данілова, це теж неадекватна реакція. РНБО - колегіальний орган, очолюваний президентом", - підкреслив він.

Читайте також: Україна вводить санкції проти низки російських акторів: міністр розкрив деталі

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони 18 червня запровадила санкції проти бізнесменів Дмитра Фірташа і Павла Фукса.

Бізнесмен Павло Фукс в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав санкції особистою помстою секретаря РНБО Олексія Данілова та пообіцяв оскаржити їх через суд.

Джерело Україна 24 Теги