Потрібні докорінні зміни: в ТКГ сказали, як розблокувати переговори щодо Донбасу

Мінські угоди недосконалі, зазначають в українській делегації

Потрібні докорінні зміни: в ТКГ сказали, як розблокувати переговори щодо Донбасу

Україна повинна домагатися перегляду Мінських угод, щоб вивести з глухого кута переговори щодо Донбасу.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявила членкиня української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Тетяна Іванова.

"Дійсно, Мінські угоди недосконалі. Вони підписувалися в тих умовах, в яких підписувалися. Навряд чи в тих умовах було можливо підписати інше. Але ми повинні працювати з тим, що є. Абсолютно вірно сказав перший президент України, що поки не будуть внесені докорінні зміни в угоди, ми не зможемо просуватися, оскільки в Мінських угодах не гарантована складова безпеки для виконання багатьох пунктів. І поки не будуть внесені такі зміни, щоб можна було гарантувати безпеку виконання інших пунктів Мінських угод, в них не можна просунутися", - пояснила Іванова.

Читайте також: Немає руху вперед — Кравчук висловився про переговори щодо Донбасу

Учасниця української делегації в ТКГ розповіла, на яких підставах вимагати перегляду Мінських угод:

"Потрібно доносити до наших міжнародних партнерів, що коли підписувалися Мінські угоди, у нас ще не пройшла реформа децентралізації, на той момент місцева влада не мала стільки повноважень, у нас не було місцевих громад, які зараз мають великий обсяг повноважень, більше, ніж районні і обласні ради. Тепер вимоги змін Конституції про якісь там особливі статуси, з огляду на те, що в нас пройшла децентралізація, повинні бути переглянуті. Але Росії це не цікаво, в них імперські інтереси, тому вони навіть не розглядають ці питання. Але це важливо доносити до міжнародної спільноти".

Читайте також: Переговори щодо Донбасу: політолог пояснив, чого бояться бойовики "ДНР" і "ЛНР"

Раніше радник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що президент України Володимир Зеленський має приїхати до США з новим варіантом Мінських угод.

Джерело Україна 24 Теги