Яценюк розповів, за якої умови Україну візьмуть в НАТО

Арсеній Яценюк провів паралелі з отриманням Україною безвізу

Яценюк розповів, за якої умови Україну візьмуть в НАТО

Україна може стати членом НАТО, незважаючи на конфлікт з Росією, необхідно лише виконати всю "домашню роботу", щоб відповідати стандартам Альянсу.

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" заявив експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. За його словами, Україна в питанні отримання Плану дій щодо членства в НАТО повинна діяти так само, як щодо безвізового режиму з Євросоюзом. Як наголосив Яценюк, історія щодо безвізу почалася ще 2007 року, коли був підписаний перший протокол під час його перебування на посаді міністра закордонних справ.

"І от я як голова уряду виконав 144 конкретних пункти, які потрібно було виконати, щоб Україна отримала безвізовий режим, і наприкінці 2015 року заявив разом із єврокомісаром в Брюсселі: все, ми це виконали. Далі ми вже очікували тільки політичне рішення. І політичне рішення – воно настало", - нагадав він.

Читайте також: Експрем'єр назвав проблему з санкціями РНБО: буде російський виграш

Популярні відео

Експрем'єр вважає, що так само буде і з НАТО – "виконуємо свою частину роботи, а потім добиваємося політичного рішення".

Яценюк також назвав міфом тезу про те, що Україну не приймуть до НАТО через конфлікт з Росією.

"У нас конфлікт з Росією з вини Росії. Нас приймуть у НАТО, якщо ми виконаємо всю домашню роботу. Нам треба прибрати навіть згадку слова корупція, для того щоби не давати можливості шукати причину, чому нас туди не брати. Вирішити всі проблеми, які стосуються судочинства, закупівель в державних компаніях Укроборонпрому, асиміляції українських військових стандартів і стандартів НАТО. Тобто, це технічна складна робота. І далі, проробивши цю роботу, стукати в двері. Стукати в двері вже з аргументацією. Ми тоді сильні. Ми тоді вправі вимагати і добитися свого", - заявив він.

Раніше експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, в чому небезпека прямих переговорів президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним.

Джерело Україна 24 Теги