Експрем'єр назвав проблему з санкціями РНБО: буде російський виграш

Не можна підміняти державні інститути рішеннями одного органу, наголосив Арсеній Яценюк

Експрем'єр назвав проблему з санкціями РНБО: буде російський виграш

Рада національної безпеки і оборони в питанні введення санкцій підміняє собою низку інших органів державної влади. Фігуранти санкційних списків можуть оскаржити рішення РНБО в міжнародних судах, що стане "російським виграшем" і "ударом по Україні".

Таку думку висловив в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Закон про санкції вносив я, підписував я його, розробляв я особисто. Це було тоді юридичне рішення щодо того, щоб ввести санкції в першу чергу проти росіян, проти українців, які співпрацюють з Росією, знаходяться виключно на територіях так званих "ДНР/ЛНР" і які обвинувачуються у терористичній діяльності. І коли були введені санкції по телеканалах Медведчука, звідки вони взялися? З постанови Верховної Ради, яка була внесена і проголосована фракцією "Народний фронт", і ми не змогли тоді, в 2018 році, домогтися, щоб ці санкції були введені. Далі пішла низка інших санкцій", - зазначив експрем'єр.

Читайте також: Фукс про санкції проти нього: це особиста помста

Популярні відео

Коментуючи санкції проти бізнесмена Дмитра Фірташа, Яценюк заявив:

"Як прем'єр-міністр я з Фірташем воював особисто за державні активи, які він незаконно контролював. Що я хочу передати Володимиру Зеленському? Не можна підміняти державні інститути рішеннями одного органу, навіть який прописаний у Конституції, але не має повноважень".

За його словами, зараз потрібно провести судову реформу, щоб злочинців можна було в законний спосіб притягнути до відповідальності.

"Якщо юридичні тонкощі стануть предметом розгляду, наприклад, в ЄСПЛ, уявіть собі, що якийсь Медведчук виграє цей суд, тому що не була дотримана законна процедура. Це буде російський виграш, удар по Україні", - підкреслив експрем'єр.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони 18 червня ввела санкції проти бізнесменів Дмитра Фірташа і Павла Фукса.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив зокрема, що Павло Фукс нібито причетний до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.

Раніше РНБО ввела санкції проти "злодіїв у законі" і доручила провести аудит земель у Кончі-Заспі та Пущі-Водиці під Києвом.

Джерело Україна 24 Теги