Зеленський має приїхати до США з новим варіантом Мінських угод – Арестович

"Для Байдена важлива тема Китаю, Путін говорить про те, що його прагматично хвилює Україна", - зазначив Арестович

Зеленський має приїхати до США з новим варіантом Мінських угод – Арестович

Радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі програми «Ток-Шоу №1» на телеканалі «Україна 24» розповів про необхідність переформатування Мінських угод у розрізі зустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна.

«Байден не сказав, що Мінські угоди безальтернативні. Він сказав: ми продовжимо дипломатичну роботу довкола Мінських угод. Байден і Путін одразу розуміють, що не домовляться. Тому що існує асиметрія. На Заході зараз тектонічні зміни. Це видно в заявах G7. Бо колективний Захід мобілізується з точки зору перебудови світу. А потім одразу саміт НАТО, де Росія і Китай особливо оголошуються основними противниками Альянсу. Нова атлантична хартія, підписана союзниками США і Великою Британією під час цього візиту. Тобто там відбуваються колосальні речі. І фактично Байден збирає хрестовий похід проти Китаю, політичний зараз. Його цікавить у цьому трикутнику, де місце Росії, що з нею робити. Чи вона з Заходом, чи з Китаєм, чи окремо. Путін починає свою пресконференцію з Мінських угод. Дивіться, для Байдена важлива тема Китаю, Путін каже про те, що його прагматично хвилює Україна», - зазначив радник ТКГ.

Читайте також: Путін припустився цікавої обмовки щодо України - "слуга народу" про переговори в Женеві

Популярні відео

Президент України, наголосив він, не каже, що Мінські угоди не потрібно виконувати, а що було б непогано їх модернізувати насамперед з точки зору що раніше – кордони чи вибори.

«Ми маємо приїхати до США (візит Зеленського – ред.) з нашим варіантом модернізації Мінських угод. І маємо досягти у США відповідної підтримки, якщо ми хочемо цих змін. Зеленський каже: чергове запевнення, що ми колись вступимо до НАТО – це не варіант для України. Ми у вакуумі безпеки, стотисячне військо на нашому кордоні, яке нікуди не йде, і восени може де-факто бути поглинена Білорусь. Дайте нам розуміння, чого чекати. А у США ще немає визначення. У них є загальний курс стосовно України й Росії. І Україна, якщо хоче, щоб ця позиція кудись зсунулась, має вигризати це все. І саме такий намір зараз у тому домі, який я представляю», - заявив Арестович.

Читайте також: У Росії пояснили резонансну заяву Путіна про Україну і НАТО

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи вплине зустріч президентів РФ і США Володимира Путіна і Джо Байдена на переговори щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги