Арестович пояснив, навіщо Байден зустрічався з Путіним

Зустріч з самого початку не мала нічого вирішити, вважає радник делегації України в ТКГ

Арестович пояснив, навіщо Байден зустрічався з Путіним

Президенти США і Росії Джо Байден і Володимир Путін зустрічалися в Женеві не для ухвалення конкретних рішень, а лише щоб "пристрілялися" один до одного.

Таку думку висловив під час спецефіру "Женевська зустріч" у програмі "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" радник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович.

"Путін сказав гарну річ – він сказав, що про Україну говорили "мазком". А "мазок" беруть, коли треба діагноз встановити. Ця зустріч з самого початку не мала нічого вирішити. Вони з Путіним зустрілися просто, щоб подивитися один на одного і зрозуміти деякі речі. Найголовніша з цих речей – а де межа в людини, яка стратегічна позиція приймається. Ми бачимо, що Байден ставив морально-ціннісний акцент насамперед. Путін казав про прагматизм. Ось дві позиції. Байден каже: мене не зрозуміє мій народ, якщо я не зроблю те-то. А Путін каже: сторони мають домовлятися, коло питань, яке має загальне значення тощо", - заявив радник української делегації в ТКГ.

Читайте також: Путін припустився цікавої обмовки щодо України - "слуга народу" про переговори в Женеві

Популярні відео

На його думку, стратегія Байдена стосовно Росії вироблятиметься протягом декількох місяців після зустрічі. Він нагадав, що президенти "вирішили периферійні питання – повернення послів, початок стратегічного діалогу, дискусія щодо Арктики".

"Про Україну найбільше чекали формулювання щодо "мінських" відносин, і що каже Байден. Путін каже, що нібито Байден каже, що "мінські" відносини є підставою й основою. А Байден каже, що ми розмовляли про "мінські" відносини, і в нас різні підходи. Нічого не вирішено насправді. Вони "пристрілялись" один до одного, рішення не приймались", - зазначив Арестович.

Читайте також: У Росії пояснили резонансну заяву Путіна про Україну і НАТО

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи вплине зустріч президентів РФ і США Володимира Путіна і Джо Байдена на переговори щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги