Байден показав, що він на боці України - експрем'єр про зустріч з Путіним

Арсеній Яценюк також зазначив, що від путінської Росії ніколи нічого хорошого очікувати не можна

Байден показав, що він на боці України - експрем'єр про зустріч з Путіним

Президент США Джо Байден на переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним чітко показав, що він на боці України.

Про це під час спецефіру "Женевська зустріч" у програмі "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" заявив експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Наш союзник США провів перемовини з нашим ворогом Росією. Очікувати того, що ці перемовини були б лише про Україну, було б дещо наївно. Зрозуміло, що США, які є супердержавою, і Росія, яка не є супердержавою, тому що економіка Росії менша за економіку Каліфорнії. Зрозуміло, що ці перемовини були про стратегічні речі. Але, перше, Байден на своїй пресконференції чітко визначив, що США підтримують територіальну цілісність України, Байден чітко став на бік України. І зараз вже завдання української влади, щоб не дати жодної можливості для наших союзників не те щоб звинуватити Україну, або сказати, що Україна щось не виконує", - заявив Яценюк.

Читайте також: Путін зробив низку дивних заяв - журналіст про переговори з Байденом

Популярні відео

За його словами, на брифінгу Путіна не було "взагалі нічого нового".

"Тобто це така кдбшна пресконференція. Він спочатку був у стані невизначеності, потім він увійшов у форму, і пішов увесь цей брехливий наратив. Він сказав, що питання України в НАТО "вскользь" обговорили. Це означає, що Байден підняв питання НАТО. Це означає, що Байден фактично підтримав те, що було прийнято на саміті НАТО. А на саміті НАТО була повторена та промова, яка була визначена нашими партнерами у 2008 році. Далі Путін повторив весь цей гидотний наратив про свого Януковича, якого він забрав і дав можливість перебувати фактично під своїм протекторатом. Тобто від Путіна нічого нового не прозвучало", - наголосив експрем'єр.

Як зазначив Яценюк, на першій зустрічі з Путіним "Байден проявив мудрість і навіть певну великодушність тільки з однією метою – почекати 6 чи 12 місяців, чого очікувати від Росії".

"Я скажу, чого очікувати від Росії – ніколи нічого хорошого від путінської Росії очікувати не можна. І США вкотре в цьому пересвідчаться. І нам вкотре треба зрозуміти, що тон спілкування з нашими союзниками – США і ЄС в першу чергу – повинен бути вкрай дипломатичний і вихований", - додав він.

Фото: Прес-служба президента РФ

Колишній прем'єр додав, що Путін і Байден знаходяться "в абсолютно різних площинах":

"Об'єктивно я завжди віддам виграш президенту США, а тим більше Байдену, який добре знає Україну. Який сьогодні гідно виступав і сказав: Послухайте, ми ж не проти Росії. Але ми проти того, що роблять у Росії, ми за принципи. Зокрема, він відстоював і позицію України. Тому об'єктивно Байден був на декілька голів вище. Путін намагався демонструвати впевненість, намагався стати на одну щаблину з президентом США. Але ті щаблини далеко одна від одної".

Читайте також: У ТКГ сказали, як зустріч Байдена і Путіна вплине на переговори щодо Донбасу

Раніше старший науковий радник Atlantic Council Андерс Аслунд в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Джо Байден на переговорах вказав Володимиру Путіну на "червоні лінії".

Джерело Україна 24 Теги