Історична подія — ексміністр висловився про рішення саміту НАТО щодо України

Андрій Загороднюк пояснив, як далеко Україні до отримання ПДЧ в НАТО

Історична подія — ексміністр висловився про рішення саміту НАТО щодо України

У Альянсі після саміту заявили, що Україна отримає членство в НАТО через План дій щодо членства. Про що це говорить, розповів ексміністр оборони Андрій Загороднюк у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"ПДЧ не майже в руках, для цього ще потрібно працювати, але це надзвичайно вагоме досягнення. Загалом ми його недооцінюємо. Це дійсно історична подія. Річ у тому, що оновлення рішення Бухарестського саміту 2008 року, яке відбулося вчора, — це оновлення в абсолютно різних політичних і безпекових умовах. Це фактично всі країни, які не бачили Україну в НАТО і взагалі не хотіли розглядати це питання, вчора підтримали той факт, що Україна стане членом НАТО, отримає ПДЧ і має на це шанси. З дипломатичної точки зору це величезний крок вперед", — сказав він.

Читайте також: Україна змінила тактику щодо зближення з НАТО: Кулеба пояснив причину

Популярні відео

Загороднюк зазначив, що деякі країни Заходу пересилили свій страх перед Росією.

"Вони це зробили в той час, коли Росія була категорично проти, говорила про "червоні лінії" тощо. А багато країн Європи вже досить обережно ставилися до Росії й говорили "давайте не будемо її дратувати". Той факт, що вони пересилили себе і все-таки прийняли це рішення, — це дуже велика подія. Але в жодному разі не можна розслаблятися. ПДЧ ще не в руках, ще потрібно працювати над цим", — сказав він.

Раніше міжнародний оглядач Іван Яковина заявив, що Росія стала основною загрозою для НАТО.

Джерело Україна 24 Теги