Держава має максимально позбутися всього — Зеленський про велику приватизацію

Володимир Зеленський розповів, яка зараз у держави стратегія щодо приватизації підприємств

Держава має максимально позбутися всього — Зеленський про велику приватизацію

Президент України Володимир Зеленський відповів на запитання ведучої "Україна 24" Олени Цинтили про приватизацію в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

Цинтила зазначила, що якщо дивитися на Європу, то там держава не вважається ефективним власником. Більшість підприємств, окрім стратегічно важливих, є в приватних або партнерських стосунках. У нас велика приватизація розблокована вчергове. Найчастіше очікують отримати великі суми, але не зовсім вдається. Зеленський розповів, яка зараз в Україні стратегія щодо цього.

Читайте також: Саакашвілі яскраво продемонстрував, як за допомогою корупції грабують українців

"Сьогодні, по-перше, ми всі повинні усвідомити, що питання блокування приватизації чи розблокування перебуває лише в руках Ради, тільки на законодавчому рівні. В принципі наша спільна воля, і політично моя воля про те, що держава повинна позбавитись максимально всього. Я згоден з позицією європейців і США, що держава не є найкрутішим управлінцем і менеджером.

Мені це зрозуміло. Так і стратегічних підприємств держава не має позбутися. А державно-приватне партнерство у великих підприємствах, які є уже прибуткові, має бути. Тому що тоді може прийти та чи інша компанія і просто вкласти в модернізацію цього підприємства. Тобто навіть не треба боятися, якщо сьогодні таке підприємство приносить прибуток державі. Однак у держави немає мільярдів, щоб вкладати їх в модернізацію великих підприємств. Є на що витрачати, скажімо так", — сказав він

Читайте також: Гривня зміцнюється: банкір розповів, чи варто купувати долари

Популярні відео

Зеленський розповів, що має отримати держава в результаті розблокування великої приватизації.

"Проте, приватизація розблокована. Гроші важливі, вони дуже потрібні, для соціалки перш за все. Але. Мені здається, насамперед важливо не скільки на вході отримує держава, скільки потім від податків щомісяця, щороку. Тому що це є бізнес. Бізнес – це не, вибачте, "купи-продай", це не посередництво. Бізнес – це постійне вкладання грошей в технології, в ідеї, креатив. А потім постійно отримувати якісь невеликі… не треба 100%. Вибачте, "хапати" - це не про бізнес, це про хабарі та посередництво. А бізнес – це 10%, 15%, 20% прибутку постійно. Нам потрібні саме такі структурні рішення і щодо підприємств. Тому не важливо, за яку суму ви продаєте підприємства, а скільки будуть вкладати грошей. 

Навіть іноді можна сказати: ОК, покажи, будь ласка, великі гроші, і ти можеш їх одразу вкладати в модернізацію підприємств. Нічого страшного, що держава на вході не отримає. Дуже хочеться, але треба розуміти, що важливіше, мені так здається", — сказав Зеленський.

Читайте також: "Приватизацію на мільярди доларів зробити просто": у Саакашвілі розповіли про програму

Зеленський назвав об'єкти, які, на його думку, готові до приватизації.

"І все ж задача Фонду держмайна, що стосується профільних активів того чи іншого міністерства – вони передаються у Фонд держмайна, ми передаємо з ДУС… готель "Дніпро" передали, він вийшов на приватизацію. Зараз я хочу, щоб була приватизація готелю… "Президент-отель", здається, називається також у центрі Києва. І є ще готель "Україна". Там багато судових справ, ми скоро очистимо це і також передамо… Це буде три готелі, яких треба позбавитися президенту України, і він це робить, ДУС все робить. Це непрофільні активи, будь ласка. Ми говорили й з катарцями тощо – будуть люди, які зайдуть, вкладатимуть гроші. Зараз все залежить від українського суду і Фонду держмайна. Багато чого передано у Фонд держмайна.

Наприклад, я вважаю, що важлива приватизація "Центренерго". "Центренерго" відкрите, там немає якогось довгого суду, нічого немає. Сьогодні "Центренерго" повністю, я вважаю, готове. Одеський припортовий завод, я вважаю, на сьогодні також готовий. Навіть з тими проблемами, які сьогодні там є, можна говорити про приватизацію цього підприємства. А потім вже власники будуть вирішувати ці проблеми. Це те, що я зараз бачу… якась жива приватизація. Малу і середню приватизацію, я, чесно кажучи, не знаю, не контролюю. Вважаю, що треба позбавитись сотень якихось санаторіїв, які непрацюючі, які "розпиляли", десь землю забрали.

Треба всього, що було до того, позбавитись, щоб зайшов бізнес. Але бізнес повинен сказати: якщо це важливе підприємство в тій чи іншій галузі… якщо це про видобуток газу, наприклад, то заходь, повинен ти це робити, і держава буде отримувати за це гроші", — сказав президент.

Телеведуча запитала, чи готовий президент повертатися до дискусії приватизації — бодай часткової або державного приватного партнерства — в прибуткових або умовно прибуткових державних компаніях, таких як "Укрпошта" чи "Нафтогаз".

"Кожна велика компанія – я був керівником маленької компанії, але в нашій галузі вона була не дуже маленька… Ми не порівнюємо газову галузь з телебаченням, з кіно. Але насамперед всі такі компанії хочуть вийти на біржу. Буде інша ціна, власник завжди може отримати дуже великі гроші. І буде відкрита ціна акцій цієї компанії, відкрита ціна компанії, там працюють прозорі правила.

Я вважаю, що це нічим не відрізняється від того, що ви продаєте ту чи іншу частину акцій. "Нафтогаз" вже дуже давно мріє вийти на ІРО, і це правильна річ. Я вважаю, що таке саме буде з "Енергоатомом", вони почистять цю ситуацію і зможуть вийти. Це дуже дорогі компанії. Ми приречені до цього – чи державно-приватне партнерство, чи виходить державна компанія на ІРО. Нормально. Не треба цього боятися", — відповів Зеленський.

Раніше нардепка від фракції "Слуга народу" Леся Забуранна розповіла, що отримає держава від розблокування великої приватизації.

Джерело Україна 24 Теги