Влада має провести реформу мінімальної зарплати — деталі від Ляшка

Олег Ляшко розповів, чому система оподаткування зарплат несправедлива

Влада має провести реформу мінімальної зарплати — деталі від Ляшка

Уряд повинен провести реформу мінімальної зарплати в Україні — про це заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко в програмі "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24".

"Зверніть увагу, уряд і прем'єр говорять про реформу зарплат держслужбовців. А чому ви говорите про зарплати держслужбовців, а не мінімальні зарплати, насамперед двох мільйонів українців, які отримують мінімальні зарплати й платять з них податки? Я вважаю, що передусім влада має ініціювати реформу мінімальної зарплати й взагалі мінімальних соціальних стандартів. У нас вдвічі занижений прожитковий мінімум. А до нього прив'язані виплати соціальних допомог, нарахувань на людей з інвалідністю, на багатодітні сім'ї, на дітей-сиріт, на пенсіонерів, на одиноких людей, і багато інших соціальних зобов'язань, які має виконувати уряд", — сказав він.

Читайте також: Порахувати просто: ексміністр назвав причину зростання бідності в Україні

Популярні відео

Ляшко розповів, що входить у реформування мінімальної зарплати, та вказав на несправедливість в оподаткуванні.

"Перше — це підвищити мінімальну зарплату, тому що та, яка сьогодні є, взагалі не дає можливості сім'ї жити навіть на мінімальні потреби. Друге — ми пропонуємо звільнити мінімальну зарплату від податків. Мінімальна зарплата того й мінімальна, тому що це мінімально потрібно на те, щоб годувати сім'ю. І не може бути однакового податку на мінімальну зарплату і на мільйон доларів зарплати, яку щомісяця отримує голова "Нафтогазу".

До того ж, сьогодні оподаткування оплати праці абсолютно несправедливе. Встановлено оподаткування до 50 тисяч гривень, а все, що вище, не оподатковується. Суддя отримує 500 тисяч зарплати, він платить податок з 50 тисяч, а різниця податком не обкладається. Потім суддя виходить на пенсію і за законом отримує 90% грошового забезпечення від заробітної плати. За чий рахунок він його отримує? Якщо він зі своєї зарплати в 500 тисяч не платив податки? Виходить, що кожен селянин, лікар, учитель, військовий, всі, хто платили податки с мінімальної зарплати, замість того, щоб отримувати собі пенсію, оплачують це грошове забезпечення судді, прокурора чи чиновника. Де справедливість? Чому уряд не піднімає ці питання?" — сказав він.

Раніше Ляшко розкритикував адміністративну реформу в Україні.

Джерело Україна 24 Теги