Переговори Путіна і Байдена: експерт назвав позитив для України

Максим Ялі також пояснив, у чому президенти двох країн можуть досягти компромісу

Переговори Путіна і Байдена: експерт назвав позитив для України

Президенти США і Росії Джо Байден та Володимир Путін під час зустрічі звірять свої позиції щодо України й низки питань міжнародного порядку денного. В результаті ризик нового загострення на Донбасі може зменшитися.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" експерт-міжнародник Максим Ялі.

"По-перше, треба уточнювати, щодо яких саме загроз вони можуть домовитись, тому що навіть Джо Байден, виступаючи на конференції перед журналістами, зазначив, що будуть обговорювати не лише Україну, але й Сирію та Лівію. Там я гадаю, що компроміс можливий, набагато більше шансів, аніж щодо України знайти компроміс… І напевно буде обговорюватись ядерна програма Ірану, тому що як зазначав пан Блінкен нещодавно, Іран вже стає на порозі отримання необхідної кількості збагаченого урану. І це є також важливим моментом порядку денного Джозефа Байдена на міжнародній арені", - розповів він.

Читайте також: Путін дав Байдену три сигнали — ексміністр про зустріч президентів

Популярні відео

На думку Ялі, "певні домовленості будуть отримані, але їх не оголосять". Експерт вважає, що Путін і Байден "викладуть насамперед порядок денний, звірять свої позиції, проте очікувати якихось проривів дійсно не варто".

"Я переконаний, що єдиний позитивний момент для України полягає в тому, що ризики загострення на Донбасі зменшуються. Проте з іншого боку збільшуються в стратегічній перспективі ризики від будывництва "Північного потоку-2", який вже напевно буде добудований восени за найбільш песимістичними прогнозами. І тут для нас звичайно виникає величезна кількість ризиків, які максимально збільшаться після закінчення контракту "Нафтогазу" з "Газпромом". І вже необхідно міркувати, як їм протистояти, зокрема і за допомоги західних партнерів", - наголосив Ялі.

Читайте також: У Путіна є потужні союзники в США — ексрадник президента Росії про зустріч з Байденом

Раніше член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як президент США Джо Байден на переговорах може вплинути на президента Росії Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги