Судді роблять заборонені речі — у Зеленського висловилися про скандал з КСУ

Федір Веніславський розповів, чи законна вимога суддів Конституційного суду

Судді роблять заборонені речі — у Зеленського висловилися про скандал з КСУ

В Конституційному суді триває конфлікт через звільнення глави КСУ Олександра Тупицького. Про ситуацію розповів депутат від "Слуги народу", представник президента в КСУ Федір Веніславський в програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24".

"Я б не сказав, що паралізована робота КСУ. Дійсно, 3 червня, коли розглядалася конституційність закону про землю, народні депутати подали клопотання, що вони вважають за неможливе розгляд цієї справи без Тупицького і Касмініна. Фактично це клопотання не було вирішено, і під час вже нормальної роботи поза цим слухання, деякі судді, прихильники Тупицького, почали спекулювати на цьому клопотанні, що необхідно його вирішити, інакше не можна рухатися далі", — сказав він.

Читайте також: Справа Тупицького: Венедіктова пояснила "Україна 24" резонансний крок прокуратури

Популярні відео

За словами Веніславського, деяки судді роблять речі, які заборонені законом.

"Але за великим рахунком юридичним рішенням той механізм, про який говорять судді, не можна назвати, тому що в КСУ є клопотання про конституційність указу президента, який скасовує укази про призначення Тупицького і Касмініна суддями. Тобто якщо ми хочемо йти легітимним шляхом, то суд повинен відкрити провадження і сказати, чи відповідають ці укази Конституції, і всі протиріччя буде знято. А судді переходять в політичну площину і роблять політичні заяви, що прямо заборонено законом про Конституційний суд.

Сьогодні КСУ проводить низку міжнародних конференцій. Я сподіваюся, завтра-післязавтра вони повернуться до нормальної роботи. Більшість суддів розуміють, що так тривати не може", — сказав він.

Раніше Веніславський назвав поведінку деяких суддів Конституційного суду шантажем.

Джерело Україна 24 Теги