Глава МЗС про війська Росії біля кордонів: ми маємо бути готові до будь-якого сценарію

Як підкреслив Дмитро Кулеба, ніякого істотного відведення військ Росії не відбувається

Глава МЗС про війська Росії біля кордонів: ми маємо бути готові до будь-якого сценарію

Відведення армії Росії від кордонів України було символічним, Кремль перевіряв готовність до бойових дій і може будь-коли повернути війська.

Про це розповів в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Всі ці воєнні сили залишаються вздовж кордону. Відведення, яке відбулося, є дуже символічним. Десятки тисяч російських солдатів досі знаходяться вздовж українського кордону, в окупованому Криму, їхня зброя також", - зазначив він.

Читайте також: Фаріон про війну з Росією: треба перестати нити про мир

Популярні відео

За словами міністра, "те, що зараз відбувається, є тестуванням, пробою ґрунту з готовністю перейти до здійснення військової операції".

"Те нагнітання, яке здійснювалося Росією протягом тижня, не лише перекидаючи війська, що можна робити завжди тихо і приховано, але й нагнітаючи цю воєнну істерію і заклики розібратися, поставити на місце Україну і навіть знищити, – це все те, що в класичних військових правилах передує збройному конфлікту. Тобто йшла підготовка свого населення, міжнародної думки до неминучості війни. І ніхто не може гарантувати, що завтра тумблер не буде ввімкнений і знову все це не почнеться", - заявив Кулеба.

Глава МЗС наголосив, що загроза залишається, і це мають розуміти всі.

"За нашими даними, ніякого суттєвого відведення військ не відбувається. І ми маємо бути готові до будь-якого сценарію. Тим більше що навчання "Захід", яке відпрацьовує Росія, – там відпрацьовується багато саме наступальних елементів. Це не оборонні навчання", - додав міністр.

Читайте також: Звідки може напасти Росія: в Держприкордонслужбі дали відповідь

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу оголосив, що до кінця 2021 року на заході Росії будуть сформовані близько 20 нових військових частин і з'єднань. Такий крок пояснюється збільшеною військовою загрозою НАТО.

Раніше російський політик Дмитро Гудков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи варто Україні побоюватися російських військ з боку Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги