Україна змінила тактику щодо зближення з НАТО: Кулеба пояснив причину

Глава МЗС не сумнівається, що Україна вступить до Альянсу

Україна змінила тактику щодо зближення з НАТО: Кулеба пояснив причину

Українська влада від прохання надати План дій щодо членства в НАТО перейшла до вимоги, оскільки в Альянсі за 13 років після Бухарестського саміту так і не виконали свою обіцянку щодо ПДЧ для України.

Про це розповів в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Тактика змінилася з однієї простої причини. У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті було ухвалено рішення, де написано: "Україна і Грузія будуть членами НАТО, доручаємо міністрам МЗС країн-членів НАТО розглянути питання надання Україні та Грузії ПДЧ". З 2008 року на виконання цього рішення НАТО не зробило нічого від слова взагалі. Минуло 13 років, за які дуже поглибилася взаємодія з НАТО. НАТО надавало і надає принципову підтримку у боротьбі з російською агресією. Ми цінуємо цю підтримку. Але конкретно в питанні ПДЧ за 13 років нуль дій", - наголосив глава МЗС.

Читайте також: Міністр назвав дві умови для примирення України з Росією

Популярні відео

За його словами, українська держава "має повне право поставити запитання: може вже час хоча б зрушити з місця?"

"Ми ж не говоримо: негайно, завтра візьміть нас до НАТО. Між наданням ПДЧ і членством у НАТО є невизначений проміжок часу. Ми кажемо: дайте політичний сигнал, виконайте власну обіцянку, дану нам 13 років тому. Тим більше що за цей час прогрес у реформуванні ЗСУ, в реформах надзвичайно вагомий. Якщо відповідь Альянсу буде "ні", то український народ має це почути, і ми маємо змінити свою політику. Але я переконаний, що Україна буде членом НАТО. Ми пройдемо цей шлях. Тому що це і в інтересах НАТО мати Україну членом. Все що ми хочемо – зрушити з місця", - пояснив Кулеба.

Читайте також: Чи кине Путін виклик Байдену: міністр озвучив прогноз

Раніше віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телеканалу "Україна 24" сказала, чому Україну не запросили на саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі.

Джерело Україна 24 Теги