Переговори Байдена і Путіна: названо дві "червоні лінії" щодо України

Дмитро Кулеба вважає, що "домовленостей про Україну без України" очікувати не варто

Переговори Байдена і Путіна: названо дві "червоні лінії" щодо України

Президент США Джо Байден запевнив свого українського колегу Володимира Зеленського, що не піде на закулісні домовленості щодо України з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це розповів в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"По-перше, оця фраза: "Жодних розмов про Україну без України" – це трохи закомплексована маячня. Тому що світ побудований на тому, що всі один з одним говорять. Але абсолютно залізне правило, яке ми впроваджуємо постійно, таке: "Жодних домовленостей про Україну без України". Це дві принципово різні концепції. Тому мене абсолютно не турбує, про що президент Байден говоритиме з Путіним. Але ми не допустимо і не будемо сприймати жодних домовленостей у такому форматі щодо України за нашою спиною без нас. І це абсолютно жорстка і принципова позиція", - сказав Кулеба.

Читайте також: Ми не повинні нічого боятися: міністр про зустріч Зеленського з Путіним

Популярні відео

Міністр нагадав, що Байден нещодавно телефонував Зеленському і говорив про майбутній контакт з Путіним.

"Партнерам потрібно довіряти. Ми почули достатньо запевнень, що жодних домовленостей за нашими спинами досягнуто не буде", - сказав він.

Читайте також: Чи кине Путін виклик Байдену: міністр озвучив прогноз

На запитання, які "червоні лінії" не мають перетинати американці, обговорюючи з росіянами Україну, Кулеба відповів:

"Територіальна цілісність України, включно з Донбасом і Кримом, і право України самій обирати шлях свого розвитку".

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як проходить підготовка до зустрічі президентів України і США Володимира Зеленського та Джо Байдена.

Джерело Україна 24 Теги