У Зеленського відреагували на демарш шести суддів КСУ: це шантаж

Скандал навколо КСУ негативно впливає на міжнародний імідж України, зазначив Федір Веніславський

У Зеленського відреагували на демарш шести суддів КСУ: це шантаж

Вимога шести суддів Конституційного суду України повернути звільненого главу КСУ Олександра Тупицького і блокування роботи суду виглядає як шантаж.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу", представник президента Володимира Зеленського в КСУ Федір Веніславський.

"Практика такої діяльності КСУ, яку ми, на жаль, спостерігаємо з минулого року, коли КСУ скасовував абсолютно правильні закони, визнаючи їх неконституційними без достатньої аргументації, є ганебною. Тому що фактично КСУ ухвалював рішення проти держави й проти українського народу. Тому що боротьба з корупцією і належне судочинство – це не вимога західних партнерів, це вимога українського суспільства насамперед", - заявив представник президента в КСУ.

Читайте також: Справа Тупицького: Венедіктова пояснила "Україна 24" резонансний крок прокуратури

Популярні відео

За його словами, "ситуація, яка періодично відбувається в КСУ", досить негативно впливає на імідж України у міжнародному просторі зокрема.

"Коли найближче оточення, соратники Тупицького вимагають спочатку вирішити питання щодо його статусу, а лише потім затвердити порядок денний – то це вже дійсно виглядає як певний шантаж з боку суддів, які вважають себе прихильниками Тупицького. Те, що відбувається, я б назвав політично вагомими діями з боку суддів КСУ, що прямо заборонено законом про КСУ. Але я переконаний, що з наступного тижня КСУ повернеться до нормальної роботи, тому що ситуація, яка зараз склалася, негативно оцінюється практично усіма суддями КСУ", - зауважив Веніславський.

Нагадаємо, 27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького й Олександра Касмініна суддями КСУ.

Раніше він підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду. Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману.

Шість суддів КСУ зажадали повернути звільнених указами президента Володимира Зеленського главу суду Олександра Тупицького і суддю Олександра Касмініна. Рішення президента вони назвали неконституційними.

Джерело Україна 24 Теги