Треба досягти переломного моменту щодо вступу до НАТО — дипломат назвав термін

Посол Жиґімантас Павіліоніс розповів, коли ситуація в ЄС покращиться для України

Треба досягти переломного моменту щодо вступу до НАТО — дипломат назвав термін

Україна має разом з союзниками досягти переломного моменту щодо членства в НАТО до кінця терміну адміністрації президента США Джо Байдена. Про це заявив голова Комітету у закордонних справах Сейму Литовської Республіки, посол Жиґімантас Павіліоніс під час Київського безпекового форуму 11 червня, який транслювався на телеканалі "Україна 24".

"Я погоджуся щодо робочої гіпотези, що ми маємо досягти переломного моменту стосовно членства України в НАТО до кінця перебування адміністрації Байдена. Ми можемо це зробити", — сказав він.

Павіліоніс наголосив, що Україна повинна боротися за власну євроатлантичну інтеграцію так само ефективно, як це роблять її військові, які протистоять російській агресії на сході. 

Читайте також: Експрем'єр нагадав Путіну про важливе рішення щодо України і НАТО

"Як дипломат із 25-річним стажем, з яких п’ятнадцять років я займався інтеграцією Литви до ЄС і НАТО, хочу сказати: будьте найкращими також і на західних фронтах", — сказав політик.

Павіліоніс зазначив, що в Україні є і третій фронт - внутрішній. Він закликав українців стати найкращими в реформах в економіці, боротьбі з корупцією та верховенстві права. Також він додав, що Литва головуватиме в ЄС 2027 року, і це піде на користь Україні.

"Для нашого наступного головування ми маємо стратегічну ціль — аби ви отримали статус кандидата (на вступ до ЄС — ред.), аби ви отримали перспективу членства та можливості для початку переговорів про вступ", — наголосив він.

Раніше експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів, чому Україна повинна вступити до НАТО.

Джерело Україна 24 Теги