Україна заслуговує увійти до союзу успішних держав — експрем'єр про НАТО

Арсеній Яценюк розповів, що було б, якби Україна була членом НАТО

Україна заслуговує увійти до союзу успішних держав — експрем'єр про НАТО

Для чого Україна має вступити до НАТО, розповів експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час Київського безпекового форуму 11 червня, який транслювався на телеканалі "Україна 24".

"Як дати відповідь на запитання, чому нам потрібно в НАТО? Я спробую пояснити простими словами, але дуже складними історичними дефініціями та виборами. Що б сталося, якби Україна була членом НАТО, починаючи з 2008 року? Якби Україна була членом НАТО, Росія ніколи б не захопила Крим. Росія ніколи б не здійснила акт військової агресії проти України на територіях Донецької та Луганської областей. Росія ніколи б не збила літак МН-17 своєю російською ракетою над українською територією. Тисячі українців зі зброєю в руках не загинули б за нашу країну, тому що Росія ніколи б не пішла на акт військової агресії проти України.

Якби Грузія була членом НАТО, Росія так само не порушила б територіальну цілісність Грузії. Якби Україна і Грузія стали членами НАТО, НАТО було б сильнішим", — сказав він.

Читайте також: У Кабміні відповіли "Україна 24" щодо НАТО: "Відчувається побоювання не дратувати Росію"

Яценюк пояснив велику роль НАТО у світовій безпеці.

"Коли ми говоримо про складніші підходи, то нам треба взагалі зрозуміти, чому Україні вкрай важливо стати членом НАТО. Я скажу свою позицію. НАТО сьогодні – це 30 країн. НАТО – це не військовий блок, а це блок демократичних країн, це союз демократичних країн, які борються за цінності вільного світу. Вдумайтесь, всі члени НАТО мають у загальному обсязі економіки... понад 50% світової економіки належить країнам-членам НАТО. Щоденно всі країни-члени НАТО мають близько 3-х мільйонів військовослужбовців, які охороняють мир, стабільність і спокій в країнах-членах НАТО. Загальний обсяг фінансування на оборону країн-членів НАТО перевищує 1 трильйон доларів. Тобто це союз успішних держав.

І Україна заслуговує на те, щоб вона стала членом цього союзу успішних держав. Україна заслуговує хоча б тому, що Україна продемонструвала, як вона бореться за своє майбутнє, як вона бореться за свою свободу та незалежність. Ми охороняємо кордони країн-членів НАТО. Ми боремося за свою свободу і за свободу наших партнерів по Альянсу. Ми довели, що зі зброєю в руках ми захищаємо демократію. Майбутнє НАТО вкрай важливе для України, а майбутнє України вкрай важливе для НАТО", — сказав він.

Раніше політолог Михайло Басараб назвав дві перешкоди для вступу України до НАТО.

Джерело Україна 24 Теги