Україні потрібна своя "формула": дипломат про вибори в ОРДЛО

Олександр Левченко вважає, що варто більше приділити уваги статті 10 Мінських угод

Україні потрібна своя "формула": дипломат про вибори в ОРДЛО

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас вважає, що нормандському формату потрібен відчутний прогрес в імплементації так званої формули Штайнмаєра (механізм реалізації Мінських угод, пов'язаний з виборами в ОРДЛО і наданням цим територіям особливого статусу - ред.). Дипломат Олександр Левченко вважає, що ця формула дає вузьке трактування, і Україні потрібно розробити свою "формулу", пов'язану з пунктом 10 Мінських угод.

Про це Левченко сказав в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Формула Штайнмаєра дещо уточнює Мінські угоди. Якщо ви підтримуєте Мінські угоди, вона їх деталізує, якщо ні - то не сприймаєте формулу Штайнмаєра. Дійсно, там є певний дисонанс з бажанням української сторони, заява про те, щоб контролювати кордон до проведення виборів. Але я запитаю: а якщо віддадуть кордон, а сама територія не буде підконтрольна, а на ній будуть проводитися вибори - що це змінює? Не дуже й змінює. Тому головне, щоб ця територія була нормальна, кордон можна доручити контролювати і ОБСЄ", - вважає дипломат.

Популярні відео

Левченко звернув увагу на статтю 10 Мінських угод (виведення всіх іноземних збройних формувань, техніки, найманців, роззброєння незаконних груп - ред.).

"А ось контроль території у нас виписаний, це стаття 10, якій ми мало приділяємо уваги, а вона повинна бути наріжним каменем української позиції - виведення всіх незаконних збройних формувань і найманців. У Мінських угодах йдеться, що вибори проходять за українським законодавством, значить, треба давати своє українське трактування, формулу про те, що коли проводяться вибори - бойовики є або їх немає? Якщо за українським законодавством, то стаття 10 повинна бути виконана до виборів, і не потрібно мудрувати з цими кордонами. Немає бойовиків, немає російських військ - тоді вибори легше можна проводити. Що з того, якщо вам дадуть контроль над кордоном, а всередині бойовики контролюють територію?" - сказав Левченко.

Читайте також: У ОРДЛО не залишилося аргументів — в ТКГ розповіли про серйозну проблему на Донбасі

Дипломат вважає, що ситуація не безвихідна, і Україні варто наполягати на імплементації статті 10.

"Головне - не контроль над кордоном, а контроль над територією, а для цього потрібно виконати статтю 10. Все записано в Мінських угодах, тому я звернувся до РНБО, щоб звернули увагу на статтю 10 і дали своє трактування, формулу кого завгодно, можна прізвище поставити. Формула Штайнмаєра дає вузьке трактування, я вам уточнив. Ситуація не тупикова, у нас хороший хід, якщо ми будемо наполягати на імплементації статті 10, оскільки в тексті Мінських угод незрозуміло, коли вона імплементується", - сказав Левченко.

Читайте також: Окупанти не дають людям виїхати з ОРДЛО: нові подробиці з Донбасу

Раніше в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що сотні тисяч жителів окупованих територій Донбасу отримали російські паспорти, що загрожує Україні остаточною втратою ОРДЛО.

Джерело Україна 24 Теги