Переговори щодо Донбасу потребують перезавантаження: членкиня ТКГ назвала причину

"Росія позиціонує себе не як сторона переговорів, а як посередник", - зазначила Іванова

Переговори щодо Донбасу потребують перезавантаження: членкиня ТКГ назвала причину

Членкиня гуманітарної підгрупи української делегації в Тристоронній контактній групі Тетяна Іванова в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» назвала причину необхідності перезавантаження переговорів щодо Донбасу.

«Це не перше засідання, коли російська сторона не промовляє жодного слова. У нас в гуманітарній групі було багато таких засідань, коли на початку представник російської сторони вітався, а в кінці казав «до побачення», і більше жодного слова. Тому це не новина, це не вперше. А поводиться Росія на переговорах таким чином – вони позиціонують себе не як сторона переговорів, а як посередник. І щоразу вони просувають ідею суб’єктивізації представників ОРДЛО. Я іноді кажу, жартуючи, що представникам ОРДЛО видали методичку, згідно з якою вони стільки-то разів мають повторити, що вони є «республіки Л/ДНР» тощо», - зазначила представниця ТКГ.

Читайте також: Зустріч Путіна і Байдена: Гармаш розповів, чого очікувати в ТКГ

Популярні відео

Вона наголосила, що переговори не просуваються через те, що Росія просуває таку суб’єктивізацію представників ОРДЛО.

«Я згодна з тим, що має бути перезавантаження – і не тільки на рівні міжнародного майданчика цих переговорів, а й на рівні відношення до тих переговорів модераторів, а саме представників ОБСЄ. Я дуже сподіваюся, що представники ОБСЄ, бачачи, що така поведінка представників ОРДЛО, які хочуть себе об’єктивізувати, заводить переговори у глухий кут – це має їх спонукати, що щось треба змінити в переговорному процесі», - заявила Іванова.

Читайте також: У МЗС розповіли, як Путін використовує обмін полоненими на Донбасі

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що обмін полоненими заморожений до зустрічі президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним.

Джерело Україна 24 Теги