Україна вимагатиме від Росії заплатити за все - юрист вказав на складності

Кабмін прийняв стратегію зовнішньополітичної діяльності України

Україна вимагатиме від Росії заплатити за все - юрист вказав на складності

10 червня Кабінет міністрів прийняв стратегію зовнішньополітичної діяльності України, відповідно до якої, зокрема, Україна вимагатиме репарації від Росії. Юрист-міжнародник Борис Бабін в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" пояснив механізм виплати репарацій і за яких умов їх можливо вимагати.

"Коли йдеться про будь-які репарації, йдеться про відшкодування завданих збитків вже після вичерпання конфлікту. Тобто питання в тому, що Російська Федерація повинна не просто припинити агресивні дії, які тривають, не тільки відновити статус-кво, тобто вивести свої війська, деокупувати території, це ще не репарація, а припинення порушень. А коли припинення порушень сталося, то вирішується питання збитку. Конфлікт є, це для юристів не проблема. Питання в тому, що такі питання піднімаються тільки після завершення конфлікту після відповідних мирних угод. У нас сьогодні з Російською Федерацією девальвовано угоду про дружбу, є стан міждержавного збройного конфлікту, визнаного міжнародними інститутами", - сказав юрист.

Читайте також: Йде постійна провокація — політолог про поведінку Росії

Популярні відео

Бабін пояснив, чому не сподівається на швидке вирішення питання.

"Добре, що це зафіксовано в нормативному документі, ці заяви звучали з 2014 року, але я ставлюся до них досить обережно. Поясню чому. Будь-які питання матеріального збитку мають певний вимір, потрібно говорити не про якісь абстрактні цифри, а про конкретні. А ось конкретних цифр ми ще не знаємо і знати не можемо, оскільки розмір збитку збільшується з кожним днем. Єдине, що зараз можна зробити, - узгодити методику визначення збитку", - сказав Бабін.

Читайте також: Росія заявила про недружні дії України — експерт відповів, як реагувати

Раніше ексглава Українського інституту національної пам'яті, народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович заявив, що Росія використовує відносини з Україною на свою користь, і потрібно приймати рішення про розрив відносин.

Джерело Україна 24 Теги