Скажу страшну річ: Арестович про відносини з Росією

Речник української делегації в ТКГ вважає, що потрібно залишити "несучу конструкцію" торговельних відносин

Скажу страшну річ: Арестович про відносини з Росією

Радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович вважає, що Україні не варто різко розривати торговельні відносини з Росією та Білоруссю і поставив під сумнів доцільність таких дій. Про це він заявив в ефірі програми "Ток-шоу №1" на каналі "Україна 24".

В якості прикладу Арестович навів Литву:

"Литва, яка є членом НАТО і ЄС, закуповує в Білорусі 60% електроенергії, в Росії - 40%. Це взагалі на голову не налазить, Москва підло загрожує Литві і так далі. Але світ трохи складніший за промови в студіях".

Популярні відео

Спікер ТКГ вважає, що в разі різкого розриву торговельних відносин Україна, зокрема, залишиться без пального для армії.

"Товарообіг з Росією знижується щорічно, торговельні відносини неможливо розірвати за рік. Зараз скажу страшну річ: а чи потрібно їх взагалі розривати? Думаю, що держава, якщо вона дбає про свою економіку, народ, перспективи, має провести ревізію всіх відносин, які існують, залишити ті, які необхідні як несуча конструкція. Ми просто втратимо боєздатність, тому що у Росії і Білорусі ми закуповуємо 70% пального, це ж пальне і для Збройних сил України. Тобто ми можемо принципово сказати "ні" і залишитися на місяць-два без пального для армії. А з приводу електроенергії - насправді ми купували двічі під час пікових навантажень взимку, менше 1%", - сказав Арестович.

Читайте також: Загроза для всієї Європи: віцепрем'єрка розповіла про небезпечну зброю Росії

Також він звернув увагу, що Україна не накладала санкцій на Білорусь, тільки припинила авіасполучення.

"Що стосується Білорусі - ми не наклали ніяких економічних санкцій. Єдине - припинення авіасполучення. Ми разом з усім світом сказали, що порушення Чиказької конвенції не сприяє польотам наших літаків через вашу територію і ваших через нашу. Політичних відносин з самопроголошеним режимом Лукашенка не існує. Є контакти, які забезпечують вирішення гуманітарних питань, але політичних відносин немає, економічних санкцій немає", - сказав Арестович.

Читайте також: Ми в критичному стані: екснардеп забив на сполох через війська Росії біля кордонів

Нагадаємо, раніше журналіст Дмитро Гордон в ефірі програми "Час Голованова" на каналі "Україна 24" заявив, що Україна здатна забезпечити себе, і потрібно повністю припинити торгівлю з Білоруссю і Росією.

Джерело Україна 24 Теги