У Зеленського пояснили необхідність важливої реформи: подробиці

Нардеп розповів, як привести діяльність КСУ у відповідність до Конституції

У Зеленського пояснили необхідність важливої реформи: подробиці

Реформа Конституційного суду України, яку розглядає Верховна Рада, дозволить привести діяльність КСУ у відповідність до Конституції.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу", представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді Федір Веніславський.

"Побоювань, що реформа може бути поставлена під сумнів, точно немає, тому що це саме той законопроєкт, який повинен привести діяльність Конституційного суду у відповідність до Конституції. Конституція прямо вимагає, щоб діяльність КСУ була унормована законом України, а не регламентом КСУ, як нині. Саме через те, що регламент Конституційного суду був затверджений саме Конституційним судом, він дещо підправляє, скажімо так, у багатьох випадках закон - це те головне питання, яке зумовило внести цей законопроєкт про конституційну процедуру, і унормувати діяльність Конституційного суду з розгляду справ на рівні закону, а не на рівні підзаконного нормативного акту, прийнятого самим фактично судом", - розповів "слуга народу".

Читайте також: Схоже на маніпуляції: міністр про розгляд важливого закону в КСУ

Популярні відео

За словами Веніславського, між другим і першим читанням до законопроєкту було подано близько 800 поправок і пропозицій.

"Думаю, ми їх розглянемо і будемо мати нормальний закон", - додав він.

Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про плани роботи парламенту до кінця поточної сесії.