Разумков розповів про пріоритети роботи Ради: що розглянуть першочергово

"На порядку денному велика кількість питань, що вимагають швидкого опрацювання", - зазначив спікер

Разумков розповів про пріоритети роботи Ради: що розглянуть першочергово

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» розповів про плани роботи парламенту до кінця поточної сесії.

Питання: Чи розглядатимуть депутати наступного тижня антикорупційну стратегію президента вже в другому читанні?

Дмитро Разумков: Антикорупційна стратегія зараз розглядається в комітеті. Рада готова до її обговорення, але відбуваються останні підготовчі моменти на рівні комітету. Як тільки це буде зроблено, ми обов’язково будемо готові винести це в зал і розглянути. Я думаю, це питання тижня або двох. Скоріше за все, це буде наступного пленарного тижня, тобто через два тижні.

Читайте також: Разумков висловився з приводу свого можливого президентства

Популярні відео

Питання: Лишилося три пленарні тижні до закінчення сесії. Які зараз законопроєкти треба розглянути першочергово, які пріоритети будуть наступного тижня?

Дмитро Разумков: Дійсно, в порядку денному велика кількість питань, які потребують швидкого опрацювання. Це питання, пов’язані з допомогою бізнесу, питання, пов’язані з діяльністю України на міжнародній арені, питання, пов’язані з антикорупційною реформою, питання реформи судової системи. Мені хотілося б, щоб ці питання ми розглянули до кінця поточної сесії.

Читайте також: Схоже на маніпуляції: міністр про розгляд важливого закону в КСУ

Питання: Венеційська комісія жорстко розкритикувала плани Ради щодо судової реформи. Чи буде Рада прислухатися до порад Венеційської комісії?

Дмитро Разумков: Рада – це не лише голова Ради, це і депутати. Для прийняття рішення треба 226 голосів. Об’єктивно ми знаємо, що хтось повністю підтримує позицію Венеційської комісії, у когось трохи інше бачення. Ми тісно співпрацюємо з Венеційською комісією, але все таки рішення ухвалює більшість. Далі будемо дивитися, тому що різні правки подані до цього законопроєкту.

Фото: Facebook/Верховна Рада

Питання: Якою має бути територіальна оборона, чи має вона існувати в контексті лібералізації володіння короткоствольною вогнепальною зброєю?

Дмитро Разумков: Треба зробити так, щоб в жодному випадку це не використовувалось не в інтересах держави. Як інституція це цікава думка, про неї багато говорять, ми повинні бути готовими, бо ми пам’ятаємо, що відбувалося в 2014 році, це реалії нашої історії. Але паралельно з цим ми повинні закласти запобіжники, щоб такі структури не використовувалися в іншому напрямку, аніж захист територіальної цілісності та обороноздатності нашої держави. До цього питання треба підходити виважено, дивлячись на 3-5 кроків вперед, щоб чітко закласти запобіжники неефективному використанню цих підрозділів.

Джерело Україна 24 Теги