В Кабміні відповіли "Україна 24" щодо НАТО: "Відчувається побоювання не дратувати Росію"

"Консенсус абсолютно всіх країн НАТО важливий", - зазначила Стефанішина

В Кабміні відповіли "Україна 24" щодо НАТО: "Відчувається побоювання не дратувати Росію"

Віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на форумі «Україна 30. Екологія» відповіла на запитання «Україна 24» стосовно плану дій щодо членства України в НАТО.  

Запитання кореспондентки «Україна 24»: «Ви сказали, що країни ЄС затягують отримання Україною плану дій щодо членства, і так відбуватиметься доти, доки буде чинне керівництво Росії. Ви казали, що Україна і Грузія рано чи пізно стануть членами в НАТО. А які це приблизно терміни? Також ви говорили, що Байден добре обізнаний з ситуацією в Україні і може повпливати на таку політику країн ЄС-членів Альянсу, власне яким чином?»

Ольга Стефанішина: «Всі рішення НАТО приймаються консенсусом. Якщо хоч одна країна НАТО має мінімальні застереження, рішення не приймається. Тому консенсус абсолютно всіх країн НАТО є важливим. У нас є дискусії з Угорщиною щодо питань національних меншин. Це окремий важливий двосторонній трек. Є дискусії зі США, країнами Балтії, Польщею, усіма країнами НАТО. Але найголовніше – зараз усвідомити, що рішення щодо отримання Україною ПДЧ або ясності щодо цього рішення насамперед важливо для самих країн Альянсу. Тому що це означає, що країни-члени НАТО можуть об’єднуватися і шукати консенсус для складних рішень. Росія не має права голосу в Альянсі. Сьогодні я відчуваю, що вплив Росії, побоювання не дратувати Росію – це один з домінуючих наративів. Але так само і в Україні найкраще знають всі елементи гібридної війни Росії, ми розуміємо, що в Росії готуються вибори до Держдуми. І Україна, і Білорусь, на жаль, є інструментами формування рейтингу всередині Росії. Ми сподіваємося, що глобальний порядок денний НАТО не буде залежати від внутрішніх процесів у Росії».

Читайте також: Загроза для всієї Європи: віцепрем'єрка розповіла про небезпечну зброю Росії

Популярні відео

Запитання кореспондентки «Україна 24»: «Все таки щодо термінів і впливу Байдена на цей консенсус…»

Ольга Стефанішина: «На жаль, я не можу говорити про терміни, тому що рішення приймають країни-члени Альянсу. Єдине, що можу сказати – найближчим часом НАТО затвердить стратегію свого розвитку на 10 років, до 2030 року. І принципова позиція України полягає в тому, щоб в цьому документі була чітка ясність щодо цього питання».

Фото: facebook.com/Василь Бабич

Читайте також: Це не питання України: віцепрем'єрка сказала, від кого залежить інтеграція в НАТО

Раніше віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телеканалу "Україна 24" сказала, чому Україну не запросили на саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі.

Джерело Україна 24 Теги