Аж до звільнення суддів: "слуга народу" розкрила деталі реформи КСУ

Представниця Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря оцінила законопроєкт

Аж до звільнення суддів: "слуга народу" розкрила деталі реформи КСУ

Реформа Конституційного суду України, яку збирається розглянути Верховна Рада, дозволить звільняти суддів КСУ за затягування справ.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповіла народна депутатка від "Слуги народу", представниця Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря. На запитання, чи можуть у законопроєкті передбачити норми, щоб не було затягування засідань суду, депутатка відповіла:

"Якщо парламент ухвалить законопроєкт про конституційну процедуру, то ні. Тому що ми передбачили там ефективні механізми, які схвалила Венеційська комісія. Наприклад, якщо судді КСУ спробують затягнути процес, то законопроєктом передбачатиметься, що справи будуть потрапляти автоматично до порядку денного засідань КСУ. І якщо суддя буде помічений на тому, що він намагається затягнути цей процес, то до нього можуть бути вжиті заходи дисциплінарного стягнення і покарання як дисциплінарне правопорушення, аж до звільнення з посади, якщо це порушення буде грубим".

Читайте також: Схоже на маніпуляції: міністр про розгляд важливого закону в КСУ

Популярні відео

Раніше представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді КСУ свідомо затягують розгляд земельної реформи.