Протікання греблі на Херсонщині: у Зеленського сказали, чи потрапила вода до Криму

Представник президента має намір оглянути місце події

Протікання греблі на Херсонщині: у Зеленського сказали, чи потрапила вода до Криму

Внаслідок протікання дамби на Північно-Кримському каналі в Херсонській області вода не потрапила до анексованого Криму.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів постійний представник президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

"Є дві дамби. Перша на 91-му кілометрі Північно-Кримського каналу, яка зведена власноруч з матеріалів, які були під рукою, умовно кажучи, мішків з піском. Вона дійсно фільтрує певну кількість води, це нормальний процес. Але ця вода не доходить навіть до 107-го кілометру, де побудована індустріальна дамба, яка утримує всю воду. Ми на контакті, завтра я особисто буду оглядати обидві дамби", - розповів Кориневич.

Читайте також: Росія не зможе забезпечити Крим водою: вчений назвав причини

Популярні відео

Як запевнив постпред президента, "немає води в Криму".

"Русло Північно-Кримського каналу після 107-го кілометру абсолютно сухе. Між 91-м і 107-м є певна кількість води, але вона мінімальна. Це пов'язано, по-перше, з незначною фільтрацією, а по-друге, з тим, що на Херсонщині були дощі. Тому ніякої аварії на 91-му кілометрі на дамбі з мішків з піском не було. А дамба на 107-му кілометрі, незважаючи на те, що вона дійсно недобудована до кінця, абсолютно унеможливить будь який хід води. Тобто зараз русло каналу в Криму абсолютно пусте", - заявив він.

Читайте також: Росія не може впоратися — у Зеленського висловилися про серйозну проблему в Криму

Нагадаємо, в Росії заявили, що з липня почнуть бурити в Азовському морі свердловини для постачання окупованого Криму водою.

Раніше глава Українського інституту морського права і безпеки Андрій Риженко розповів в ефірі телеканалу "Україна 24, чи має право Росія добувати воду з-під дна Азовського моря.

Джерело Україна 24 Теги