Це не питання України: віцепрем'єрка сказала, від кого залежить інтеграція в НАТО

ПДЧ потрібне Україні як сигнал, що трансатлантична єдність існує, зазначила Ольга Стефанішина

Це не питання України: віцепрем'єрка сказала, від кого залежить інтеграція в НАТО

Віцепрем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24", від кого залежить надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

"Питання членства в НАТО і ПДЧ - це питання не України, це питання країн Альянсу. НАТО приймає рішення про надання Україні ПДЧ або для будь-якої країни. Звичайно, важкою є ситуація в цілому щодо підтримки розширення НАТО, незалежно від того, якою є географія такого розширення. Для нас важливе отримання ПДЧ в першу чергу як сигналу, що все-таки трансатлантична єдність існує, що країни готові об'єднуватись для того, щоб давати виклики та відповіді на складні питання. А питання демократичного розвитку і протиставлення демократії й автократії якраз є питанням, яке потребує трансатлантичної єдності", - заявила віцепрем'єрка.

За її словами, рішення щодо України "буде підтвердженням того, що НАТО дійсно стає ще й політичним Альянсом, а не лише безпековим".

Читайте також: Україні нескоро відкриють шлях до НАТО — експерт пояснив чому

Популярні відео

Стефанішина також зазначила, що Росія намагається протидіяти наданню ПДЧ для України.

"Тут велика робота проводиться Російською Федерацією, російськими структурами. Ви бачите, як щотижня фактично офіційні особи Російської Федерації - або МЗС, або інших структур - коментують події, які стосуються саміту НАТО, надання Україні ПДЧ, незапрошення або запрошення України на саміт НАТО. Це означає, що не лише в Україні, а й у Росії ведеться системна робота, яка стосується ПДЧ для України. На жаль, вона негативна, і вона має свій вплив", - пояснила вона.

Читайте також: Експерт про питання щодо України в НАТО: "Це наше право"

Раніше віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телеканалу "Україна 24" сказала, чому Україну не запросили на саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі.

Джерело Україна 24 Теги