В Кабміні сказали, чому Україну не покликали на саміт НАТО

При цьому Ольга Стефанішина зазначила, що позиція України повинна бути почута членами Альянсу

В Кабміні сказали, чому Україну не покликали на саміт НАТО

Україну не запросили на саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі, оскільки формат заходу передбачає участь лише країн-членів Альянсу.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" віцепрем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Треба сказати, що це в певному сенсі позачерговий саміт НАТО. Він був запланований на осінь цього року. Відповідно, він би проходив у стандартному форматі - з партнерами, з різними заходами. Але він був у терміновому порядку перенесений на червень цього року, оскільки президент Сполучених Штатів перебуває на саміті "Великої сімки", відбувається саміт. Він буде дуже короткий і лише для держав-членів НАТО. Тому ніхто, окрім членів НАТО, не бере участі саме в пленарній частині - ані Україна, ані Грузія, ані будь-яка інша країна, навіть країни з партнерством з розширеними можливостями", - розповіла Стефанішина.

Читайте також: Україні нескоро відкриють шлях до НАТО — експерт пояснив чому

Популярні відео

Водночас віцепрем'єрка підкреслила, що Україна повинна донести свою позицію країнам Альянсу:

"Ми вважаємо, що коли розглядається питання російської загрози, мілітаризації Криму, безпекової ситуації в Україні, Україна обов'язково повинна мати можливість виступити, донести свою позицію. Донести інформацію про те, що насправді відведення військ - це певна імітація, відведені війська й техніка залишаються на кордонах. І, звичайно, ми вважаємо, що в умовах, коли розглядаються такі питання на порядку денному, Україна має право виступити й донести свою позицію. Але сам формат саміту передбачає учать лише країн Альянсу".

Читайте також: Експерт про питання щодо України в НАТО: "Це наше право"

Раніше радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли Україна зможе дійти до отримання важливих документів від НАТО.

Джерело Україна 24 Теги