Зеленський поговорить з Байденом: в "Слузі народу" назвали три головні теми

Олена Мошенець розповіла, які три тези хотіла б почути від Офісу президента після розмови з Байденом

Зеленський поговорить з Байденом: в "Слузі народу" назвали три головні теми

Наступного тижня відбудеться зустріч президента США Джо Байдена і президента Росії Володимира Путіна. Сьогодні, 7 червня, Байден поговорить телефоном з президентом України Володимиром Зеленським. Чи потрібна ця розмова, розповіла нардепка Олена Мошенець у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Розмовляти потрібно, і робити це якомога частіше. Ви пам'ятаєте, скільки було спекуляцій навколо того, що Байден не телефонував Зеленському, навіть рахували дні, коли американський президент телефонував кожному з українських президентів. Тому я вважаю, що якщо це вже друга розмова за кілька місяців — це добре. До того ж ця розмова відбувається перед зустріччю Байдена з Путіним. Були такі розмови, що потрібно було б Зеленському зустрітися з Байденом перед цією зустріччю — можливо, це й станеться. Але і телефонна розмова — це добре", — сказала вона.

Читайте також: Політолог про зустріч Зеленського і Байдена: не треба втискуватися в формат

Популярні відео

Мошенець розповіла, яких результатів вона очікує за підсумками розмови президентів.

"Що б я хотіла почути з Офісу президента? Перше — це питання щодо "Північного потоку-2", з чим саме Байден їде до Путіна і які аспекти будуть обговорюватися. Я не втрачаю надії, що цей проєкт буде або відкладений, або заморожений, або будуть певні гарантії для України та для європейської безпеки в цілому. Друге питання — вступ до НАТО. Це питання, яке постійно обговорюється і через яке ми повинні зміцнювати внутрішні сили та приєднуватися до колективної безпеки, щоб захистити себе і в тому числі повернути власні території.

І третій момент — потрібно зняти всі спекуляції навколо українсько-американських відносин. Наприклад, зараз звучать заяви, що США роблять крок назад через те, що в "Нафтогазі" відбулися ротації, хоча прізвище керівника не має значення", — сказала вона.

Фото: Reuters

Нагадаємо, зустріч президентів Росії та США Володимира Путіна і Джо Байдена відбудеться в Женеві 16 червня.

Раніше повідомлялося, що Байден перед зустріччю з Путіним матиме контакти із Зеленським — про це заявили в МЗС України.