Потрібно ще декілька важливих законів — Зеленський назвав терміни, коли їх ухвалять

Президент пообіцяв провести повний аудит надр України

Потрібно ще декілька важливих законів — Зеленський назвав терміни, коли їх ухвалять

В Україні проходить форум "Україна 30", тема якого сьогодні, 7 червня, - питання екології. Президент Володимир Зеленський розповів про екологічні ініціативи в Україні в інтерв'ю журналістам. Він відповів кореспонденту "Україна 24", чи дійсно в Україні катастрофа з питною водою і хто в цьому винен.

"Я не вважаю, що у нас поки що катастрофа, але вона не повинна статися в наступному поколінні. Ми за це відповідаємо. Хто винен? Винні всі, промисловці, велика промисловість через викиди та забруднення річок, питної води, і навколишнього середовища в цілому. Сьогодні я підписав закон про пластикові пакети. Вони будуть заборонені через 9 місяців. Можливо, у нас з'явиться нове ставлення в принципі до навколишнього середовища, до своєї української землі. Ми всі несемо відповідальність, і журналісти повинні про це дуже багато говорити", — сказав він.

Читайте також: Потрібен стимул — еколог розповів, як змусити людей відмовитися від пластикових пакетів

Популярні відео

За словами Зеленського, Україні необхідно декілька законів, спрямованих на збереження навколишнього середовища.

"Ми можемо все зберегти, потрібно працювати в декількох напрямках. Нам ще потрібно прийняти кілька важливих екологічних законів, і ми їх обов'язково приймемо, попри лобізм великої промисловості, вони в принципі вже готові. Далі - робота в комітетах і голосування у Верховній Раді. Я вважаю, що у 2021 році всі головні екологічні закони будуть проголосовані", — сказав він.

Читайте також: Їжа без пластику: ресторатор назвав три варіанти заміни

Зеленський пообіцяв, що буде проведено ретельний аудит природних ресурсів України.

"Я був відверто незадоволений звітом в РНБО з приводу питної води, забруднення річок. Той аудит, який продемонстрували, я вважаю, що він не виконаний повністю. У цьому багато популізму, тому я сказав, що нам потрібно показати реальну картину. Буде проведено фундаментальний аудит. Так само як і з надрами. Не просто ми позбавили 17 компаній "сплячих" ліцензій — ні, так не буде, що просто для відведення очей. Ні, всі ліцензії, всі надра будуть проаналізовані, люди побачать, і всі ці компанії теж люди побачать", — сказав він.

Раніше глава парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко розповів, як каратимуть за використання пластикових пакетів.

Джерело Україна 24 Теги