Дипломатичний хід — ексміністр оцінив ідею Зеленського щодо Криму

Костянтин Грищенко пояснив, навіщо президент пропонує новий формат переговорів

Дипломатичний хід — ексміністр оцінив ідею Зеленського щодо Криму

Президент України Володимир Зеленський запропонував створити новий формат переговорів за участю Євросоюзу і США, який включатиме питання Донбасу, Криму і "Північного потоку-2". Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко розповів про цілі цього формату в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"В один формат все пов'язати не вдасться, але питання в іншому. Думаю, президент намагається просто забезпечити, щоб питання Криму не було забуте. Тому що якщо концентруватися тільки на питанні Донбасу, то дійсно Крим починає забуватися. У цьому контексті Кримська платформа як ініціатива спрямована на те, щоб зберігати у порядку денному це питання", — сказав він.

Читайте також: Не можна їхати до Лукашенка — Кравчук назвав нову країну для переговорів щодо Донбасу

Популярні відео

За словами Грищенка, ініціатива президента спрямована на те, щоб привернути більше уваги до проблеми Криму.

"Однак у практичному сенсі, звичайно, головне питання для України це Донбас, і так чи інакше в нормандському форматі ніхто розглядати питання повернення Криму не буде. Так що це чисто дипломатичний хід, який насправді має на меті не стільки включити кримське питання до нормандського формату, скільки нагадати, що ця проблема існує і вона повинна бути вирішена на якомусь етапі. Я переконаний, що за цим нічого більше не стоїть", — сказав він.

Раніше ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, куди потрібно переносити Мінські переговори.

Джерело Україна 24 Теги