Є два варіанти: ексміністр сказав, куди можуть переїхати переговори щодо Донбасу

Як підкреслив Павло Клімкін, формально "мінського формату" не існує

Є два варіанти: ексміністр сказав, куди можуть переїхати переговори щодо Донбасу

Новим місцем для переговорів щодо Донбасу замість столиці Білорусі Мінська має стати одна з нейтральних країн.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Я нагадаю, що формально "мінського формату" не існує, є Тристороння контактна група, яка просто за рішенням знаходилась певний час у Мінську. Тому ніякої географічної прив'язки тут немає. Що стосується нового місця, а 100% від Мінська потрібно відмовитись, я вважаю, що ми це вже зробили, потрібно тільки жорстко це сказати", - заявив ексглава МЗС.

Читайте також: У Путіна анонсували нові переговори щодо Донбасу: ексміністр сказав, чого чекати

Популярні відео

За словами Клімкіна, тут є два можливих варіанти:

"Перший варіант – країни, для яких не потрібно робити виключення щодо санкцій, а ми розуміємо, що той самий Козак (заступник глави адміністрації президента РФ – ред.) під санкціями. Тоді виникає варіант – або Туреччина, Стамбул, Анкара, або варіант Сербії. За моєю інформацією, Росія вже зондувала з деякими західними партнерами варіант Сербії, наприклад, той самий Белград. Або другий варіант - країни умовно нейтральні. Це може бути Швейцарія, Фінляндія".

Ексміністр зазначив, що зараз як варіант обговорюється Польща, але припустив, що "Кремль на це станом на сьогодні не піде".

Читайте також: Кравчук розповів, як взяти Путіна за "місце, яке болить"

На запитання, чи прийнятним для України є Белград, Клімкін відповів:

"Я вважаю, що це не найкраща опція, але, врешті-решт, нам же "їхати, а не шашечки". Якщо нам потрібно продовжувати говорити, можемо вибирати і Белград. Я вважаю, що той же Стамбул логістично і з точки зору політики був би звичайно кращим".

Раніше глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому Мінськ не може бути майданчиком для переговорів щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги