Мер Маріуполя назвав спосіб поліпшити фінансування місцевих громад

Вадим Бойченко вважає, що пора зробити наступний крок у децентралізації влади

Мер Маріуполя назвав спосіб поліпшити фінансування місцевих громад

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко заявив, що необхідно перейти до нового етапу децентралізації, а саме збільшити обсяг податків, які залишаться у містах на 5%. Це дозволить громадам вийти на новий рівень розвитку. Про це він розповів після участі у Конгресі місцевих та регіональних влад при президенті України.

"Громади повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і стати драйверами розвитку всієї країни. На сьогодні у містах залишається 60% ПДФО. Збільшення податку на 5% — це той фінансовий ресурс, який можна направити на розвиток віддалених районів та селищ, які приєдналися до міст в рамках реформи", — розповів він.

Внаслідок адміністративної реформи територія Маріуполя збільшилася на 16 тисяч гектар, і тепер вона потребує серйозних інвестицій. Місто розробило програму "Місто без околиць", завдяки якій жителі віддалених районів та селищ отримають ремонти доріг, освітлення, газифікацію, ремонти шкіл та амбулаторій. Але для роботи цієї програми необхідно фінансування.

Читайте також: Голова Укравтодору показав, як "Велике будівництво" Зеленського оновлює дороги на Донбасі

Також, за словами мера, важливий крок для розвитку громад — створення індустріальних парків. Вони нададуть можливість залучити інвестиції та створити нові робочі місця. У Маріуполі вже зроблені перші кроки з побудови індустріального парку "АзовАкваІнвест". Це дозволить створити понад 600 нових робочих місць.

Джерело Україна 24 Теги