Депутати отримали від держави мільйони допомоги: експертка пояснила причини

Ольга Айвазовська розповіла, за що депутати отримують виплати та чи не занадто це багато

Депутати отримали від держави мільйони допомоги: експертка пояснила причини

Майже 200 нардепів отримали 3 млн 330 тисяч виплат з тимчасової непрацездатності від держави, повідомила громадянська мережа "Опора". Ситуацію прокоментувала координаторка виборчих і парламентських програм мережі "Опора" Ольга Айвазовська у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Це суми за певний період. І вони стосуються, зокрема, виплат лікарняних. Наприклад, та ж Ганна Скороход тричі хворіла на ковід. Я б не особливо звертала увагу виключно на питання цих сум, адже йдеться про майже півтора року з початку каденції. І хоча для громадян це здається величезна сума, ми повинні враховувати, що в нас 427 народних депутатів працює. За цей період це прийнятні виплати.

З іншого боку, в нас є благодійники, і коли ми розповсюдили цей звіт, моніторинговий аналіз понад 14 тисяч транзакцій видатків на потреби народних депутатів, ми побачили, що 13 депутатів здійснювали благодійні внески. Це їхні зарплати, які вони перераховували у благодійні фонди", — сказала вона.

Читайте також: Рада займеться "корупційним монстром": нардеп анонсувала важливий законопроєкт

Популярні відео

За словами Айвазовської, на депутатів витрачаються прийнятні кошти.

"Як би не хотілося, щоб депутати дешево коштували, якісні депутати дешево коштувати не можуть. Їхні зарплати станом на зараз не є великими. Це, за нашими підрахунками, близько 10-12 прожиткових мінімумів, від 21 до 27 тисяч гривень. Вони отримують ще багато виплат. Але якісні помічники депутатам також дуже потрібні, щоб вони робили якісні законопроєкти. Щодо проживання, ми маємо приклад минулого скликання, коли частина народних депутатів отримувала компенсацію житла, а жили у квартирах, які належали дружинам, чоловікам. Були відкриті провадження, і депутати або повернули ці кошти, або були навіть вироки судів", — розповіла вона.

Читайте також: Брехня в деклараціях: "слуга народу" пояснив, чому проти ув'язнення

Додамо, найбільшу суму виплат отримала депутатка від ОПЗЖ Наталія Приходько — це 169 тисяч гривень. Також у трійці лідерів депутати Ганна Скороход та Віктор Балога.

Джерело Україна 24 Теги