Україна жорстко відповідатиме — "слуга народу" про наміри Білорусі щодо Криму

Марина Бардіна розповіла, що означає заява Ради із засудженням інциденту в Мінську

Україна жорстко відповідатиме — "слуга народу" про наміри Білорусі щодо Криму

Верховна Рада підтримала постанову "Про заяву Верховної Ради щодо інциденту з примусовою посадкою літака компанії Ryanair в Мінську". Що означає ця заява, розповіла  нардепка від фракції "Слуга народу", заступниця голови комітету з питань зовнішньої політики Марина Бардіна у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Для парламенту це - частина нашої дипломатичної парламентської роботи, це ті повноваження, які має законодавчий орган. Проте у своїй заяві ми абсолютно вітаємо рішення уряду про припинення авіаперельотів. Це насамперед якась дія. Якщо питання стосується санкцій, то ми спостерігатимемо й надалі за ситуацією в Білорусі та відповідно до того, як вона змінюватиметься, будемо ухвалювати відповідні рішення.

Прийнята парламентом заява є абсолютно виваженою, дипломатичною, разом з тим розставляє правильні акценти і наголошує на тому, що для України такий сценарій розвитку подій, який сьогодні відбувається у Білорусі, є неприпустимим. Ми як влада постійно реагуємо на всі події в Білорусі, починаючи з невизнання виборів, побиття білорусів, які виходили на протести тощо", — сказала вона.

Читайте також: У ТКГ відреагували на те, що Лукашенко запросив бойовиків "ЛНР" до Мінська

Популярні відео

Бардіна зазначила, що парламент відреагує, якщо президент Білорусі Олександр Лукашенко відновить авіаперельоти до Криму, як заявив днями.

"Якщо такий намір стане реальністю, то Україна вживатиме жорстких санкцій на будь-які сполучення з Кримом. Ми всі знаємо ситуацію з тимчасовою окупацією, і це свідчитиме про визнання будь-якою країною ситуації де-факто. Тому нам важливо запобігти будь-якому відновленню сполучень стосовно Криму", — сказала вона.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попросив президента РФ Володимира Путіна допомогти білорусам потрапити до окупованого Криму через Росію. За його словами, Білорусь і РФ пропрацюють питання про відкриття авіарейсів до Криму.

Джерело Україна 24 Теги