Схоже на маніпуляції: міністр про розгляд важливого закону в КСУ

Роман Лещенко звинуватив політиків у піарі на темі земельної реформи

Схоже на маніпуляції: міністр про розгляд важливого закону в КСУ

3 червня Велика палата Конституційного суду продовжила розгляд подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону про ринок землі в Україні. Депутати стверджують, що прийняття парламентом закону відбулося з порушенням, а його положення суперечать положенням Конституції. Міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" заявив, що розгляд може тривати місяцями, і це схоже на політичні маніпуляції.

"Було заявлено десятки клопотань безпосередньо опонентами, було багато затягувань, ми фактично до суті справи не дійшли. Ми розраховували, що розглядатиметься конкретно, по суті, з відповідними посиланнями на нормативну базу. У нас дуже потужна правова позиція. Але, виходячи з тієї кількості клопотань, ми за цілий день розглядали тільки клопотання, і судді поверталися до нарадчої кімнати неодноразово. Відповідно, прийнято рішення колегії, у зв'язку з відповідними клопотаннями розгляд справи відкладається. І з такими процесуальними заходами, які здійснюються в суді нашими опонентами, ми для себе розуміємо, що процес розгляду справи займе місяці, можливо і більше часу, оскільки до суті розгляду справи ще дуже далеко", - сказав міністр.

Читайте також: Земельна реформа: в Кабміні розповіли, як зміниться вартість землі в Україні

Популярні відео

Лещенко вважає, що закон спрямований на надання максимально відкритої інформації про землю.

"Позиція міністерства - запускається ринок землі, земля повинна належати громадам, дерегуляція повинна бути здійснена в повному обсязі, Держгеокадастр повинен стати сервісною організацією, оптимізувати кількість чиновників на 60%, найголовніше - максимально відкрити дані суспільству про власників землі, хто скільки платить податків, хто за 20 років приватизував 5 млн гектарів землі", - сказав міністр.

Читайте також: Починається нове політичне протистояння — політолог про ринок землі

Лещенко звинуватив політиків у прагненні влаштувати піар навколо закону про ринок землі.

"Опоненти, які намагаються скасувати земельну реформу, хочуть таким чином фактично закрити питання відкритості, прозорості, публічності тощо. Ми не боїмося, ми готові до засідання. У нас складається враження, що йде просто затягування і робиться просто піар-акція на даній тематиці. Ми щиро переконані, що це робиться виключно з точки зору отримання додаткових політичних дивідендів окремими політичними силами. Предметної дискусії, на жаль, не було в КСУ. І протидія, яка відбувається, наводить нас на думку, що це виключно політичні маніпуляції", - сказав міністр агрополітики.

Нагадаємо, раніше начальник управління Держгеокадастру Олексій Пінчук в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" прокоментував запуск вільного ринку землі в Україні.

Джерело Україна 24 Теги