Рада дасть оцінку діям режиму Лукашенка: подробиці від "слуги народу"

У зв'язку з подіями в Білорусі парламентська дипломатія активізувалась

Рада дасть оцінку діям режиму Лукашенка: подробиці від "слуги народу"

Верховна Рада готує проєкт постанови щодо засудження останніх подій у Білорусі й політики режиму Олександра Лукашенка.

Подробиці розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько.

За її словами, відповідне рішення депутати обговорюють 2 червня на засіданні парламентського комітету з питань зовнішньої політики:

"Проєкт постанови в ці хвилини розглядають. Застереження головні, які є, стосуються, чи не треба нам це звернення… також об'єднати з засудженням агресії Росії й тиску Росії на Білорусь. Це одне з питань, яке ми розглядаємо. Друге питання стосується, наскільки сильною має бути ця заява і в якому форматі. Чи це звернення, чи це конкретні пропозиції – зараз це якраз обговорюється. Я думаю, що в принципі більшість у парламенті підтримає подібну постанову, в якому б форматі вона не була – більш слабкому, більш сильному. Все одно ми розуміємо, що те, що зараз відбувається в Білорусі, треба засуджувати й треба якось тиснути на режим, який зараз є".

Читайте також: Має закінчити як Чаушеску — екснардеп емоційно висловився про Лукашенка

Популярні відео

На запитання, коли Рада може розглянути відповідну постанову, Ясько відповіла:

"Я думаю, це можливо в четвер і п'ятницю, дивлячись, який консенсус буде зараз у комітеті. Думаю і сподіваюсь, що і голова Верховної Ради підтримає, щоб це внести в порядок денний як невідкладну постанову".

Читайте також: Лукашенко остаточно спалив всі мости — політик про зустріч глави Білорусі з Путіним

"Слуга народу" додала, що Україна не повинна затягувати з цим питанням:

"У нас є вже заява президента Зеленського щодо засудження з питання посадки літака Ryanair. Треба реагувати, щоб парламентська дипломатія також мала проактивну позицію в Україні". 

Раніше журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував, що президент Росії Володимир Путін поглине Білорусь й усуне від влади Олександра Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги