Постачання зброї в Україну: журналіст пояснив відмову Німеччини

У німецького керівництва немає симпатій до Росії, запевняє Ігор Ейдман

Постачання зброї в Україну: журналіст пояснив відмову Німеччини

Німеччина відмовила президенту України Володимиру Зеленському в постачанні зброї не через симпатії до президента Росії Володимира Путіна, а через сильні пацифістські настрої всередині німецького суспільства.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів російський журналіст і соціолог Ігор Ейдман, який проживає в Німеччині.

"У Німеччині існує досить потужний рух взагалі проти експорту зброї. Наприклад, "зелені", які, до речі, з великою симпатією ставляться до України, взагалі виступають за повну заборону експорту німецького озброєння будь-куди. Тим більше в Німеччині дуже негативно і підозріло ставляться до будь-якого постачання озброєння в якісь гарячі точки, туди, де є якийсь військовий конфлікт. У німців дещо специфічне ставлення до війни", - пояснив Ейдман.

Читайте також: Зброя США для України - Кравчук озвучив оптимістичний прогноз

Популярні відео

За словами журналіста, травматичний досвід Другої світової війни створив у Німеччині дуже сильні пацифістські настрої.

"Головна причина - вони бояться постачати зброю в Україну, тому що бояться, що їхньою зброєю хтось когось вбиватиме. Неважливо кого - російських агресорів, сепаратистів, нехай поганих людей, але ця зброя братиме участь, кров проливатиметься. Для людей з психологією керівників Німеччини це фактично неприйнятно. Вони тільки в деяких випадках на це йдуть. Німеччина, наприклад, брала участь в операції західних країн в Афганістані, але це викликало дуже сильні негативні емоції у частини суспільства", - розповів він.

Читайте також: Нова зброя для України: експерт пояснив, чи захистить "Залізний купол" від Росії

При цьому Ейдман запевнив, що в канцлера Ангели Меркель і очільника МЗС Хайко Мааса "ніякого співчуття до нинішньої Російської Федерації немає".

"Інше питання, що вони взагалі не люблять робити різких рухів - що б не було, головне, щоб все було тихо, спокійно, щоб не було якихось скандалів тощо. Це психологія ситих європейців", - зазначив він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю німецьким ЗМІ заявив, що чекає від Німеччини підтримки у вигляді постачання зброї, зокрема ракетних катерів, штурмових гвинтівок і бронетехніки.

У відповідь міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що конфлікт на Донбасі можна вирішити тільки політичним шляхом, і постачання зброї не допоможуть.

Раніше військовий експерт Олег Жданов розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", яку летальну зброю США готові надати Україні.

Джерело Україна 24 Теги