Вжили всіх заходів — у Верховній Раді розкрили деталі важливого законопроєкту

Руслан Стефанчук розповів про заходи безпеки в законопроєкті про місцеві референдуми

Вжили всіх заходів — у Верховній Раді розкрили деталі важливого законопроєкту

У законопроєкті про місцеві референдуми враховано низку заходів безпеки. Про це розповів перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24"

"Розробляючи законопроєкт про місцеві референдуми, ми чітко розуміли всі загрози, які можуть виникнути під час прийняття цього законопроєкту. Ми вклали кілька основних запобіжників.

Перше — ми позначили, що місцевий референдум може проводитися тільки на рівні адміністративно-територіальної одиниці, не включаючи райони та області, щоб не створювати сепаратистських відділень. Друге — ми поставили заборону на питання, які можуть впливати на територіальну цілісність і суверенітет. І третє — положення, передбачені в цьому законі щодо проведення місцевого референдуму на тимчасово окупованих територіях, відклали саме для них на момент повернення їх в Україну як державу", — розповів він.

Читайте також: Поки не потрібен: у Зеленського розповіли, коли в Україні можуть провести референдум

Популярні відео

За словами Стефанчука, депутати готові прийняти й інші запропоновані заходи.

"Ми заклали всі основні запобіжники, які могли бути. Якщо громадяни України будуть бачити ще якусь необхідність застосувати будь-які запобіжники, ми завжди відкриті та готові внести в текст. Вважаю, що осінь  найбільш оптимальна дата (для прийняття — ред.), для нас неважлива швидкість, а важлива якість законопроєкту", - сказав він.

Раніше представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді Федір Веніславський розвіяв "страшилку" щодо закону про референдум.

Джерело Україна 24 Теги