Перенесення переговорів щодо Донбасу — ексміністр назвав альтернативу Мінську

Володимир Огризко розповів, що потрібно робити Україні з мінськими переговорами

Перенесення переговорів щодо Донбасу — ексміністр назвав альтернативу Мінську

В Україні заявляють про необхідність перенесення переговорів з Мінська. Де можна проводити Мінські переговори, розповів ексміністр закордонних справ Володимир Огризко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"На жаль, ОБСЄ не покриває інші регіони світу, а я б запропонував Папуа-Новогвінейський формат, тому що де б ми його не проводили, суть ситуації не змінюється. Пан Лавров (глава МЗС РФ - ред.) жорстко висловлюється про те, що, мовляв, не Україні вирішувати. Ні, саме Україні вирішувати, оскільки Україна є жертвою агресії й повинна дуже чітко і жорстко сказати своє слово", — сказав він.

Читайте також: Росія може зробити собі ведмежу послугу — член ТКГ про мінські переговори

Популярні відео

Огризко назвав єдину умову, за якої зміниться хід переговорів.

"А те, що ми перенесемо або ОБСЄ запропонує якусь європейську країну — повірте, від цього зовсім нічого не зміниться. Без того, щоб спільно з Заходом змінити позицію Росії, будь-яка столиця або інше місце де завгодно ніякого значення не мають. Це все мишача метушня і, по-моєму, ми займаємося зовсім не тим, чим потрібно", — сказав він.

Читайте також: Україна може остаточно втратити ОРДЛО: ексміністр повідомив про "мегапроблему"

Також ексміністр висловився про необхідність зміцнення кордонів з Білоруссю.

"Нам необхідно терміново, якщо цього ще не зроблено, зміцнити північний кордон. Росія не питатиме у Лукашенка дозволу використовувати свою зброю з території Білорусі проти України або будь-якої іншої країни. Це вже очевидно. Друга наша задача, якщо ми опиняємося по цей бік залізної завіси, яка опускається перед Росією і Білоруссю, - то ми повинні з західними партнерами реально, політично, економічно і як завгодно ставати частиною західного світу. Альтернативи у нас немає", — сказав він.

Нагадаємо, глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив про необхідність перенесення переговорів з Мінська.

Раніше член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш відповів на гучну заяву Лаврова про Донбас.

Джерело Україна 24 Теги