Зміни в Кабміні можна пояснити - політолог про гучні звільнення

Максим Джигун прокоментував відставку трьох міністрів

Зміни в Кабміні можна пояснити - політолог про гучні звільнення

Точкові зміни в складі Кабінету міністрів можуть бути спрямовані на те, щоб "охолодити настрої суспільства", яке не відчуває довіри до уряду. Таку думку в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" висловив політолог Максим Джигун, коментуючи звільнення трьох міністрів і призначення замість них нових.

"З приводу Віктора Ляшка у мене непогані очікування, оскільки, на мою думку, на посаді головного санітарного лікаря він добре себе проявив. Але заява про 5 млн (вакцинованих - ред.) за літо, мені здається, зіграє наприкінці серпня проти самого Віктора Ляшка, враховуючи, що причина невакцинації українців була не тільки в міністрові Степанові. Це значно глибші проблеми, пов'язані з дотриманням умов зберігання, бажаючими, інформаційною політикою. Тому тут буде великий виклик, який він намагатиметься реалізувати. З питанням звільнення Степанова все зрозуміло, він перестав вбирати в себе той негатив на медичну систему, який накопичувався", - сказав Джигун.

Популярні відео

Політолог зазначив, що міністр економіки Ігор Петрашко ніяк себе не проявив на посаді.

"З приводу Петрашка мені також все зрозуміло. Єдине питання, яке українці собі ставили з приводу його звільнення: хто такий Ігор Петрашко? За період перебування на посаді я не пам'ятаю випадків, коли б він з'являвся на публіці, розповідав про свою політику. Проривів та показників ми не спостерігали, якщо людині є про що сказати, він звітує про роботу", - сказав Джигун.

Читайте також: Це махровий популізм: експрем'єр накинувся на Кабмін через ціни на бензин

Звільнення міністра інфраструктури Владислава Криклія політолог назвав "несподіваним".

"Найнесподіваніше звільнення Криклія. Пан Кубраков (новопризначений міністр інфраструктури - ред.) працював багато в медійному плані, щоб висвітлити результати "Великого будівництва". Думаю, у нього були зв'язки з оточенням в Офісі президента, були задіяні певні лобістські інструменти", - сказав Джигун.

Читайте також: У Кабміні придумали, як стримати зростання цін на продукти: подробиці від міністра

Політолог пояснив, на що можуть бути спрямовані зміни в складі уряду.

"Всі ці точкові зміни мені зрозумілі з точки зору позицій президента, оскільки повністю переформатувати уряд, до якого суспільство не має довіри, складно: попереду літо, коли традиційно не змінюється уряд. Але вибіркові зміни допоможуть трохи охолодити суспільні настрої, перезавантажити частково систему", - вважає Джигун.

Нагадаємо, в Кабміні відбулася кадрова перестановка. Замість Максима Степанова міністром охорони здоров'я призначений Віктор Ляшко; на пост міністра інфраструктури замість Владислава Криклія призначений Олександр Кубраков; Ігор Петрашко звільнений з поста міністра економіки, на його місце призначений Олександр Любченко.