У Раді хочуть "скасувати дискримінацію" жителів Криму: деталі нового законопроєкту

Документ можуть ухвалити в рамках "Кримської платформи"

У Раді хочуть "скасувати дискримінацію" жителів Криму: деталі нового законопроєкту

Верховна Рада розгляне законопроєкт про скасування вільної економічної зони "Крим", покликаний усунути дискримінацію щодо жителів анексованого півострова.

Подробиці документа розповіла в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько.

"У Раді, в парламентському вимірі "Кримської платформи", був зареєстрований законопроєкт, який скасовує вільну економічну зону "Крим". Ця ініціатива дуже потрібна для "Кримської платформи", бо вона скасовує по суті дискримінацію тих, хто живе в Криму – не тільки кримських татар, а взагалі. Якщо вони хочуть в Україні на неокупованій території відкрити в банку рахунок, або набути майнових прав, відкрити бізнес, вони вважаються нерезидентами України. Це дуже серйозна дискримінація, яку треба змінювати", - розповіла "слуга народу".

Читайте також: Крим перетвориться на "чемодан без ручки" - в МЗС сказали, що Україна готує Росії

Популярні відео

Як уточнила Ясько, в цьому законі "також чітко вказується, що постачання води в Крим Україна не буде вести".

"В цьому законі також, дуже важливо, скасовуються дозволи на ведення бізнесу й ліцензії, які надавала Україна до окупації. Знаєте, зараз що відбувається – ті, хто ведуть бізнес у Криму, не платять податки в український бюджет, і за українським законодавством, по суті, вони не порушують навіть закон. Ми цим законом встановлюємо справедливість і анулюємо ліцензії. Будемо робити так, щоб вони платили в український бюджет. Щоб це було зареєстровано за сучасними реаліями, а не реаліями окупаційного режиму, який просто продовжив те, що було – вільну економічну зону, яка по суті суперечить українським національним інтересам", - зазначила депутатка.

Читайте також: Очільник МЗС назвав єдину умову остаточної втрати Криму

Раніше нардеп від "Слуги народу" Єлизавета Ясько в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як Росія змінює населення Криму.

Джерело Україна 24 Теги