Депутатка розповіла, як Росія змінює населення Криму: Мене дуже вразили цифри

Єлизавета Ясько нагадала про три депортації кримських татар

Депутатка розповіла, як Росія змінює населення Криму: Мене дуже вразили цифри

Росія багато років змінювала етнічний склад населення Криму, ще в 19 столітті кримські татари становили переважну більшість жителів півострова.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько, коментуючи День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, який відзначають 18 травня.

"Колись, ще до мого депутатського життя, я вивчала тему депортації кримських татар, знімала фільм про Крим. Мене тоді дуже сильно вразили ті цифри, які я побачила. В 19 столітті, ще на початку століття, кримських татар на півострові було понад 90%. Після того, як почались хвилі депортації, а депортація 1944 року - це третя депортація, в 19 столітті ще були депортації - населення півострова сильно почало змінюватись. І в Радянському Союзі при Сталіні завозили дуже багато людей в Крим - росіян, представників інших етнічних груп, і таким чином змінювали повністю менталітет, культуру півострова", - сказала Ясько.

Читайте також: Крим перетвориться на "чемодан без ручки" - в МЗС сказали, що Україна готує Росії

Популярні відео

За її словами, те, що кримські татари вижили, зберегли свою культуру – "це є дуже особливим, і ми в Україні сучасній повинні це дуже цінувати і розвивати".

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав єдину умову остаточної втрати Криму.

Джерело Україна 24 Теги