Ми давно відстали - Ткаченко пояснив, навіщо Україні гучний закон

Міністр культури розповів, що регулюватиме закон про діяльність засобів масової інформації

Ми давно відстали - Ткаченко пояснив, навіщо Україні гучний закон

Подробиці щодо закону про медіа розповів очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Навіщо нам закон про медіа? Поясню. Декілька законів, які діють на сьогодні, – вони ще з 90-х років. Визнання того, що час змінився, і покликаний зробити цей закон. Час змінився, тому що багато інформації українці отримують в інтернеті. Понад 70% мешканців великих міст кажуть, що вони в першу чергу дізнаються інформацію з інтернету.

Той факт, що інтернет не регулюється жодним чином у цілому, говорить про те, що ми давно відстали від ситуації, яка насправді відбувається в державі. Тому це про рівні права всіх медіа. Тому що всі медіа можуть у той чи інший спосіб регулюватися: це про те, що індустрія матиме правила, яким чином вона може розвиватися, прогнозувати свій розвиток, свої доходи; це про права журналістів і також про відповідальність", — сказав він.

Читайте також: Росія розганяє новий фейк про Донбас: озвучені тривожні дані

Популярні відео

За словами Ткаченка, у цивілізованому світі джерела інформації регулюються законодавчо.

"Ви знаєте, що регулюються певним чином соціальні мережі. Також нещодавно в ЄС прийнято закон, за яким передбачається, що в разі, якщо є прямий заклик до терористичної діяльності, впродовж години за рішенням державного органу така інформація має бути вилучена. Світ не стоїть на місці, сподіваюсь, і ми дозріли для того, щоб бути на одній дошці з цивілізованим світом. Ще що важливо - цей закон є ще й нашим зобов’язанням за асоціацією з ЄС стосовно регулювання аудіовізуальних послуг", — сказав він.

Раніше Ткаченко розповідав, що в Україні хочуть створити музей російської пропаганди.

Джерело Україна 24 Теги