У Раді готують закон про територіальну оборону: "слуга народу" розкрив деталі

Федір Веніславський розповів, з кого складатимуться загони територіальної оборони

У Раді готують закон про територіальну оборону: "слуга народу" розкрив деталі

У Верховній Раді готують законопроєкт про територіальну оборону. Подробиці розповів народний депутат від "Слуги народу", член комітету з питань національної безпеки та оборони Федір Веніславський у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24". Зокрема, він пояснив, чи має територіальна оборона право на зброю.

"На цей час у нас є сформована система територіальної оборони у складі сухопутних військ Збройних сил України. Бригада тероборони була задіяна у військових навчаннях у Херсоні, і вони використовували зброю, тому що це їхня штатна зброя відповідно до нинішньої системи організації територіальної оборони. Тут нічого дивного немає. Загалом питання зі зброєю дуже важливе", — сказав він.

Читайте також: Питання стоїть гостро — експерт про систему ППО для захисту від Росії

Нардеп пояснив, хто входитиме до територіальної оборони.

"Потрібно розмежовувати. Ті 10 тисяч кадрових військових, про яких йшлося на Безпековому форумі, повинні являти собою стрижень територіальної оборони. Це повинні бути професійні військовослужбовці, які виконуватимуть командну роль. Водночас ми розглядаємо різні варіанти — понад 100, можливо, 200-300 тисяч у перспективі добровольців, які увійдуть в загони територіальної оборони і які виконуватимуть функції за місцем свого проживання", — сказав він.

Читайте також: Треба дати під дихало тим, хто лізе до нас – Кравчук про агресію Путіна

Веніславський розповів, що над законопроєктом, який регулює діяльність територіальної оборони, ведеться активна робота, і зараз вона знаходиться на стадії узгодження концептуальних речей, і на їх базі створити один найефективніший законопроєкт.

Джерело Україна 24 Теги